Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

 


   http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну

Новини

Роздрукувати 26.04.18 | 16:55

На засіданні колегії райдержадміністрації обговорили питання про стан розвитку малого і середнього підприємництва

Про стан розвитку малого і середнього підприємництва, заходи щодо його стимулювання у районі під час засідання колегії райдержадміністрації доповів начальник відділу економічного розвитку управління економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Пастушенко.

Він зазначив, що Малі підприємства є невід’ємною частиною соціально-економічного розвитку району. Вони сприяють стабільності ринкових відносин, забезпечують необхідну мобільність виробництва в ринкових умовах, поглиблюють спеціалізацію та широкий розвиток кооперації. Роль малих підприємств постійно зростає. Велике значення має здатність малих підприємств розширювати сферу виробництва, створювати нові можливості не тільки для працевлаштування, але і для підприємницької діяльності населення та використання вільних виробничих можливостей. Відповідно до Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва”, який було ухвалено 19 жовтня 2000 року, суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому Законом порядку як суб’єкти підприємницької діяльності та юридичні особи, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб, а обсяг річного валового доходу не перевищує 500 тис. євро.

З метою впорядкування нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності, розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.05.2017 року № 250-од при районній державній адміністрації створено раду з питань розвитку малого та середнього підприємництва. Упродовж минулого року проведено чотири засідання ради, на яких розглядались актуальні питання, що стосуються розвитку малого та середнього бізнесу.

Рішенням сесії Збаразької районної ради від 20 грудня 2016 року затверджена районна програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки. Більшість основних заходів програми виконано. Кошти із районного бюджету у 2017 році на програму не виділялися.

У районі господарську діяльність здійснюють 137 малих та 8 середніх підприємств. Кількість діючих малих підприємств на 10 тис. населення становить 24. На підприємствах малого бізнесу працює 1250 чоловік.

У 2017 році до виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку додатково залучено два підприємства (ТзОВ “ДБК БУД Вишнівець” та ТОВ”Полкан”) з обсягами реалізації 12308,8 тис. гривень.

У 2018 році розпочало виробничу діяльність ТОВ “Збаразький горілчаний завод”. Обсяги реалізації за перший квартал 2018 року склали 1487,3 тис. гривень, що становить 53,1 відсотка до завдання.

Надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого підприємництва склали 123,0 млн гривень.

Найбільшу суму платежів сплачено:

- ТОВ”Полкан” - 1317,2 тис. гривень

- ТОВ “ДБК БУД Вишнівець” – 1012,8 тис. гривень;

- ПП”Графіт” – 806,6 тис. гривень;

- ПрАТ “Квантор” – 642,4 тис. гривень.

Упродовж минулого року проведено державну реєстрацію новостворених 21 юридичної особи та 197 фізичних осіб-підприємців, внесено змін та доповнень до статутів установчих документів 51 юридичній особі.

Складовою частиною малого підприємництва є розвиток на теренах Збаражчини селянських фермерських господарств, чисельність яких становить 44. Фермери обробляють 25 відсотків землі. Найкращі показники у роботі досягнули ф/г “Колосок”, “Земля”, “Нива”. Крім обробітку землі фермери займаються садівництвом, ягідництвом та вирощуванням лікарських трав. У районі зареєтровано три сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, які розпочали виробничу діяльність у поточоному році.

Жителів району обслуговує 301 підприємство торгівлі торгівельна площа становить 13,3 тис. кв м та 30 закладів ресторанного господарства на 2384 посадочних місць. За минулий рік обсяг роздрібного товарообороту суб’єктів підприємницької діяльності склав 120 млн гривень. Середньомісячний роздрібний товарооборот на одну особу становить 173,9 гривень. 150 суб’єктів малого бізнесу надають побутові послуги, з них 67 у сільській місцевості. Всього реалізовано послуг на суму 32,0 млн гривень.

Обслуговують суб’єкти малого бізнесу три відділення банківських установ: “ Райффайзен Банк Аваль”, “Приватбанку” та “Ощадбанку”, дві страхові компанії та три кредитні спілки.

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

Актуальна тема