Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

 


   http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну / Економіка району / Паспорт району

Географічне положення району


 

ГЕОГРАФІЧНЕ 

ПОЛОЖЕННЯ РАЙОНУ

 

Збаразький район розміщений у західній частині лісостепової зони України між 250 32І  і 260 15І східної довготи та 490 32І  і 490 50І північної ши-роти, та у північно-східній частині Тернопільської області.

Загальна площа району становить 86306 га, з них 80 відсотків від-носяться до сільськогосподарських угідь.

По побудові поверхні територія району являється хвилястою рів-ниною, значно піднятою над рівнем моря. Більша частина території має абсо-лютні висоти 350-400 метрів. В арфографії району найбільш помітним еле-ментом є Товтровий кряж і Авратинська висота, що являють собою вододіл річок басейну Дністра та басейну Прип"яті. Найвища точка – Зубова Гора біля с.Добриводи – 432 м., Княжа гора  на монастир ку – 406 м., Замкова гора – 388 м. Гловна річка Збаражчини – Гнізна – 73 км. довжини і 870 км.кв. сточища біля с.Шимківці. До басейну Прип"яті відноситься річка Горинь, до Дністра річка Гнізна. Гідрологічний  режим річок зв”язаний з джерелами живлення  в залежності пори року, атмосферних опадів і під-земних вод.

Збаразький район розміщений у північній частині центрального агрокліматичного району області, або відноситься до „Холодного Поділля”. Своєрідний клімат Збаражчини. Медобори закривають доступ до міста теп-лим вітрам, тому у Збаражі холодніше ніж у Тернополі чи Кременці  але він порівняно м”ягкий  континентальний з частково вираженими порами року.

 
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

Актуальна тема