Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

УВАГА!!! 18 жовтня 2019 року набули чинності зміни до Закону України «Про запобігання корупції».


Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму з № 140-ІX були внесені зміни до абзацу 4 частини першої ст..1 Закону України «Про запобігання корупції» до визначення «близькі «особи». Так, до визначення «близькі особи» - дружина, мати, батько, вітчим, мачуха, син, дочка… додається двоюрідний брат, сестра, племінник, племінниця рідний дядько, тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина(дочки).

Слід нагадати, що відповідно до частини першої ст.27 Закону України «Про запобігання корупції» особи, якіперелічені у визначенні «близькі особи» не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їмособам.

Відповідно до частини другої ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їмособи вживають заходів щодо усунення таких обставин у 15- тиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їмособи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню на іншу посаду. У разі неможливості такого переводу така особа звільняється.

Внесено зміни доабзацу 16 частини 1 Закону України «Про запобігання корупції» до визначення поняття «члени сім’ї». Так, до переліку осіб, які є членами сім’ї незалежно від спільного проживання із суб’єктом декларування окрім подружжя відносяться діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття. Прохання довести дану інформацію до своїх колег для врахування при заповненні декларації.

З 18 жовтня 2019 року внесено зміни ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» в розділ подання виправленої декларації. Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування можеподати виправлену декларацію не більше трьох разів. (раніше – один раз).

Зміни до Закону України «Про державну службу» до статті 84 Закону «Припинення державної служби у разі втрати державним службовцем права на державну службу або його обмеження»

Підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є:

(Попередня редакція до 18 жовтня 2019 року)

3) набрання законної сили рішенням суду щодо притягненнядержавного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення

Нова редакція: 

3) набрання законної сили рішенням суду щодо притягненнядержавного службовця до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення, яким на особу накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

З 1 січня 2020 року набувають чинності зміни до частини другої ст.52. Закону України «Про запобігання корупції» щодо суттєвих змін в майновому стані. Подання повідомлення про суттєві майнові зміни буде стосуватися лише держслужбовців, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (для прикладу в райдержадміністрації – держслужбовці, що займають посади категорії «А» та «Б») , а також посадовці, що займають посади пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

З 1 січня 2020 року вводяться в дію зміни до ст..46.ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції». В декларації вводиться нова графа де потрібно буде прописати унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї. Також необхідно буде вказати, якщо є такі, про нематеріальні активи – криптовалюти. Вказати про банківські та інші фінансовіустанови, у тому числі за кордоном в яких у суб’єкта декларування та членів його сім’ї відкриті рахунки.

Слід зазначити, що дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий перебував у володінні або користуванні на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів звітного періоду (не менше183 днів). В минулому році ми вказували майно, що перебуває у володінні чи користуванні лише на останній день, тобто на 31 грудня. Те ж саме про членів сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми вважаються особи, що спільнопроживали ізсуб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно прожили неменше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

Зміни до ст..23 Закону України «Про запобігання корупції»

Дозволяється отримувати подарунки без обмежень у вартості від близьких осіб. До 18 жовтня 2019 року було обмеження для всіх в тому числі і для близьких осіб – вартість таких подарунків повинна не перевищувати один прожитковий мінімум, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації