Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

19.11.2018р. Подбай про своє майбутнє – не погоджуйся на заробітну плату «у конверті»


Подбай про своє майбутнє – не погоджуйся на заробітну плату «у конверті»

 

Проблема сплати страхових внесків, легалізації заробітної плати, детінізації робочих місць, а отже наповнення бюджету Пенсійного фонду, залишається досить актуальною.

Тернопільським об’єднаним управління Пенсійного фонду постійно проводяться заходи інформаційно-роз’яснювального характеру з цього приводу. 

На жаль, багато хто в молодому віці піддається песимізму. Ці люди надали перевагу короткочасній вигоді. Не заробляючи страхового стажу, не сплачуючи єдиного соціального внеску, вони знехтували можливістю подбати про своє стабільне майбутнє. Перевіряючи документи на призначення пенсій, ми змушені констатувати факти нестачі страхового стажу.

Винуватцями цього є як самі наймані працівники, які погоджувалися працювати нелегально, або отримувати заробітну плату у конвертах, так і роботодавці. Укладені усно трудові відносини не мають жодної юридичної сили.

Отож, якщо ви влаштовуєтеся на роботу без укладення договору, або вам встановили неповний робочий день чи тиждень з оплатою пропорційно відпрацьованого часу, за умови фактичної повної зайнятості, а також, якщо вас взяли на випробувальний термін “безкоштовно”, виплачують зарплату (або її частину) “в конверті” при легальному працевлаштуванні — це грубе порушення трудового законодавства. Погоджуючись на такі трудові відносини, обираючи переваги тимчасових зручностей, ви втрачаєте законний соціальний захист. 

Пенсія формується тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати! Адже страховий стаж – це період, за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, який становить 22 % від мінімальної заробітної плати. 

На сьогодні удосконалюються механізми державного контролю за сплатою єдиного соціального внеску. Передбачена відповідальність роботодавців у вигляді штрафів. Зокрема, за допуск працівників до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державнe сoцiaльнe страхування та податків — штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (111690 грн.), встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєне порушення.

Ви можете захистити себе, не погоджуючись на незаконні трудові відносини, або інформуючи про це відповідні органи державної влади.

Пенсійний фонд надає послуги, які допоможуть вам контролювати суми зарахованих страхових внесків. При наявності паспорта та ідентифікаційного коду можливо отримати довідки ОК-5 та ОК-7, які містять інформацію про періоди роботи та сплату внесків.

Широку мережу послуг надає веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Після проходження процедури реєстрації особа має можливість отримати інформацію про пенсійне забезпечення, страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески. Вся інформація надається індивідуально з дотриманням вимог захисту персональних даних.

З травня Пенсійним фондом України запроваджено СМС-інформування. Ця послуга дає можливість працюючим застрахованим особам довідатись, чи сплатив роботодавець страхові внески з його заробітної плати. Працівник щомісяця буде отримувати СМС-повідомлення про кількість днів, які зараховано до страхового стажу. Підключити СМС-розсилку можна відвідавши об’єднане управління та маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код. 

 

 

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації