Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

14.08.2017 Про достроковий вихід на пенсію жінкам після досягнення 55 років


            Згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу — не менше як 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 з урахуванням статті 28 Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Згідно зі статтею 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 передбачено: якщо щомісячний розмір пенсійних виплат в осіб, крім інвалідів I, II групи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги допомоги, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до такого розміру.

Дія цього Закону застосовувалась у період з 1.10.2011 року по 31.12.2014 року (Закон 3668).

З 1 січня 2015 року органи Пенсійного фонду не призначають дострокові пенсії за віком жінкам після досягнення 55 років.

22.06.2017 року до Верховної ради України внесено законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” № 6614 яким передбачено зміни до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинність з 1 жовтня 2017 року — частково, а з 1 січня 2018 року — у повному обсязі.

 

Світлана Руцька

Заступник начальника відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації