Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

08.11.2016р. Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі


Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15 січня 1993 р. було підписано Угоду, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менш як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менш як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:

·        чоловіки – за досягнення 55 років і загального стажу роботи - не менш як 25 років;

·        жінки – за досягнення 50 років і загального стажу роботи – не менш як 20 років.

Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі,  так і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, один рік роботи у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев’ять місяців роботи в районах прирівняних до Крайньої Півночі.

Під час визначення права на зниження пенсійного віку враховується лише час роботи, а час навчання, військової служби в таких місцевостях не вважається таким, що дає право на зниження віку.

Крім того, під час визначення права на зниження пенсійного віку робота в цих місцевостях обчислюється календарно.

Також слід пам’ятати, що під час призначення пенсії за ст.. 1 цієї тимчасової Угоди на території України для визначення розміру пенсії зараховується стаж, набутий у районах Крайньої Півночі й у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, лише до 1 січня 1991 р. При цьому заробітна плата для обчислення пенсії також ураховується лише за період роботи до цієї дати. Розмір пенсії визначається за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та залежить від страхового стажу і заробітку особи.

Пенсія в тій її частині, яка відповідає тривалості трудового стажу, виробленого в районах Крайньої Півночі або в місцевостях, прирівняних до Крайньої Півночі, починаючи з 1 січня 1991 р. призначається компетентними органами Російської Федерації та обчислюється за нормами законодавства Російської Федерації на підставі формуляра, що оформляється управлінням Пенсійного фонду України за місцем проживання і направляється до Пенсійного фонду Російської Федерації.

Виплату належних особі сум пенсії Пенсійний фонд України проводить після надходження відповідних відомостей та коштів від Пенсійного фонду Російської Федерації.

Статтею 8 Угоди про порядок переведення і виплати пенсій передбачено, що переведення пенсії або її частини проводиться один раз на квартал.

Цей порядок є чинним до дати набуття права особи на пенсійне забезпечення згідно із законодавством України. Після цієї дати урахування страхового (трудового) стажу та заробітку, виробленого в районах Крайньої Півночі після 1 січня 1991 р., проводиться українською стороною і розмір пенсії за весь стаж переглядається за нормами законодавства України.

Якщо законодавством однієї із цих Сторін, що домовляються, передбачено більш пільгові умови і норми пенсійного забезпечення громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі і місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, для призначення пенсії за віком на території такої держави застосовується чинне законодавство цієї Сторони.

Як правило, в трудових книжках відсутні всі відомості, потрібні для того, щоб вона вийшла на пільгову пенсію (не зазначено її зайнятість у шкідливих умовах упродовж повного робочого дня, перебування в неоплачуваних відпустках, страйках, не зазначено характеру виконуваних нею робіт, яким Списком передбачено її професію чи роботу, яку вона виконувала, розділ цих Списків, код Класифікатора професій тощо), для підтвердження пільгового стажу вимагається пільгова довідка за формою, встановленою постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. №637 (додаток 5 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній).

У довідці має бути зазначено:

·        періоди роботи, що зараховуються до пільгового стажу;

·        професію або посаду;

·        характер виконував роботи;

·        розділ, підрозділ, пункт, найменування (або номери) Списків, якими передбачено ці роботи;

·        первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку.

Видавати таку довідку мають право тільки підприємства,, на яких працювала особа, або їх правонаступники.

Крім пільгової довідки, подається копія наказу підприємства про результати атестації робочих місць з додатком, у якому зазначено перелік робочих місць працівників та їхнє право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 чи №2.

Якщо підприємство ліквідоване і правонаступника немає, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, проводиться в порядку, визначеному Пенсійним фондом України (постанова правління від 10.11.2006 р. № 18-1) за погодженням з Мінпраці та Мінфіном України, відповідними комісіями, створеними при головних управліннях Пенсійного фонду України в кожній області та м. Києві.

У разі підтвердження  не менш як 12 років шести місяців пільгового стажу за Списком №1, №2 та за наявності потрібного стажу роботи особі призначається пенсія за віком на пільгових умовах. При цьому під час обчислення розміру пенсії враховується стаж роботи на Крайній Півночі, в тому числі набутий після 1 січня 1991р.

 

Віталій Шаховал

заступник начальника ТО УПФУ

Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації