Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

08.06.2016р. Пенсійне державне страхування осіб, які доглядають за людьми похилого віку


Пенсійне державне страхування осіб, які доглядають

за людьми похилого віку

12 травня 2016 року набув чинності Закон № 1109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які підлягають зальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню».

У законодавчому акті визначено категорії осіб, що підлягають загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню, і платників єдиного внеску.

Метою змін є редакційне уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які здійснюють догляд за людьми похилого віку і мають право на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Поняття «престарілий» замінено на «особу похилого віку» в значенні, установленому Законом «Про основні принципи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Відповідно до цього Закону, громадянами похилого віку вважають осіб, що досягли пенсійного віку, визначеного в статті 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також тих, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більше як півтора року.

Законом визначено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають працездатні особи, що не працюють і здійснюють догляд за інвалідом I групи чи особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80 років, якщо такі працездатні особи, що не працюють, одержують допомогу чи компенсацію відповідно до законодавства. Аналогічні зміни внесено щодо сплати такими особами єдиного внеску.

Наталія Калашник

начальник юридичного відділу

ТО УПФУ Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації