Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

05.05.2016р. Про пенсійне забезпечення громадян України, які працювали в Іспанії та Португалії


Про пенсійне забезпечення громадян України, які працювали в Іспанії та Португалії

Зазначена інформація буде цікава громадянам, які працювали або працюють за кордоном, зокрема, в Іспанії та Португалії. Питання пенсійного забезпечення для працюючих в цих країнах регулюються відповідними міжнародними угодами.

Так, Угода між Україною і Королівством Іспанія про соціальне забезпечення громадян підписана на міждержавному рівні ще 7 жовтня 1996 року і для України набрала чинність 27 березня 1998 року. Вона поширюється на такі види пенсій, як за віком, по інвалідності та в разі втрати годувальника.

Угода між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення, укладена 7 липня 2009 року, для України чинна з 1 березня 2012 року, і застосовується для пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та пенсій за вислугу років згідно із законодавством про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Обидві Угоди передбачають пропорційний принцип обчислення пенсій, який полягає в тому, що кожна з сторін сплачує за страховий стаж, набутий виключно на її території.

Важливим також є той факт, що для громадян, які в Україні не набули достатнього страхового стажу, необхідного для призначення того чи іншого виду пенсії, при визначенні права на пенсію згідно з українським законодавством може бути врахований стаж, набутий на території Іспанії або Португалії, за умови його підтвердження компетентними органами іспанської чи португальської сторони.

В таких випадках громадяни можуть звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання в Україні та надати документи, що засвідчують особу, номер соціального страхування, присвоєний в Іспанії або Португалії, та документи про стаж, набутий в Україні та за її межами, які відразу будуть надіслані до відповідних органів іноземної держави для отримання офіційного підтвердження стажу, набутого за кордоном.

Таким же чином громадяни України можуть реалізувати право на призначення іноземної пенсії, яке виникає у випадку втрати працездатності (а саме, настання інвалідності, досягнення пенсійного віку) або в разі втрати годувальника, який здійснював трудову діяльність на території вказаних держав. До відома, пенсійний вік в Іспанії та Португалії встановлено на рівні 65 та 66 років. Заяву про призначення пенсії відповідно до законодавства Іспанії або Португалії можна подати, не виїжджаючи за межі України, звернувшись безпосередньо до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

Слід також зазначити, що аналогічно можуть вирішуватись питання пенсійного забезпечення для громадян, які легально працювали в Латвії, Литві (після розпаду Радянського Союзу), а також в Естонії, Чехії, Словаччині, Болгарії та Польщі.

Ольга Долішна

начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 м.Тернопіль

 ТОУПФУ Тернопільської області

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації