Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

02.12.2015 р. Навіщо потрібна оптимізація?


Навіщо потрібна оптимізація?

 

Упродовж свого трудового шляху людина не завжди має високий заробіток Під час обчислення розміру пенсії цю ситуацію рятує так звана оптимізація заробітку.

Розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу конкретної людини та заробітку, який вона отримувала протягом трудової діяльності і, що важливо, сплачувала з нього внески в Пенсійний фонд.

Про період заробітку

Нині заробіток для обчислення пенсії враховують за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, починаючи з липня 2000 р. На бажання особи до 01.01.2016 р. або якщо з 1 липня 2000 року людина працювала та після цієї дати не набула 60 місяців страхового стажу (до місяця звернення з приводу призначення пенсії), крім заробітку за даними згаданої системи, для обчислення пенсії також враховують заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року. Для цього особа має подати довідку підприємства (правонаступника)чи архівної установи. Щоправда, цей заробіток підтверджують первинними документами про його нарахування.

Буває так, що в певні періоди після липня 2000 року людина перебувала на обліку в центрі зайнятості та отримувала відповідну допомогу (період отримання допомоги зараховують у страховий стаж, а в заробіток для обчислення пенсії за цей період враховують мінімальну заробітну плату, визначену в законодавстві).

Отже, якщо людина в окремі періоди трудової діяльності мала невисокий заробіток або певний час перебувала на обліку в центрі зайнятості й отримувала відповідну допомогу, підчас призначення пенсії є потреба в здійсненні оптимізації заробітку. За чинними законодавчими нормами, з періоду заробітку, з якого обчислюють розмір пенсії, можливо виключити період, який не перевищує 10 відсотків страхового стажу, наявного в особи. До того ж час отримання допомоги у зв'язку з безробіттям зазвичай виключають із підрахунку заробітку передусім і незалежно від перерв, а після того обирають період із найменшими коефіцієнтами заробітку підряд. І все це загалом — у межах 10 відсотків страхового стажу особи. Так, щоб після оптимізації залишився заробіток не менше як за 60 місяців.

Окрім зазначеного вище, є періоди, які також зараховують у страховий стаж. Це строкова військова служба, навчання, період отримання допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, період отримання допомоги (компенсації) під час здійснення догляду за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку. Ці періоди виключають із підрахунку заробітку (оптимізують) понад вказаних 10 відсотків страхового стажу.

До того ж завжди (крім випадку, коли страховий стаж особи становить менший період) час, за який враховують заробітну плату, не може бути меншим за 60 календарних місяців.

Галина Гумницька

заступник начальника Управління ПФУ

в Тернопільському районі
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації