Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 30.12.21 | 15:16

Про можливість здійснення доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці страхового стажу

Якщо ж людина на час досягнення зазначеного пенсійного віку не має необхідного страхового стажу, то вона може вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 або 65 років, коли для призначення пенсії потрібен менший страховий  стаж. Наприклад, щоб вийти на пенсію в 63 роки необхідно від 18 до 28 років стажу. Якщо ж стільки страхового стажу не набуто, можливо отримувати пенсію за віком у 65 років, за наявності стажу від 15 до 18 років.

У випадку, коли в особи є періоди, які зараховані до стажу як неповні, є можливість провести доплату до мінімального розміру страхового внеску.

Відповідно до статті 24 Закону 1058 страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Обчисленнястрахового стажу здійснюється на підставі відомостей персоніфікованого обліку, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до 01.01.2004 – на підставі документів та порядку, визначених законодавством, що діяло до набуття чинності Закону 1058.

Отже, з 01 січня 2004 року тривалість страхового стажу прямо пов’язана зі сплатою страхових внесків.

Стаття 24 Закону 1058 передбачає – якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Водночас треба пам’ятати, що доплата не здійснюється за місяці, у яких відсутні нарахування та сплата страхових внесків.

Доплатити до мінімального страхового внеску за окремі місяці робот з 01.01.2004 може будь-яка особа, що підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та має неповні місяці страхового стажу.

Щоб зазначити, за які місяці можна здійснити доплату, потрібно звернутися  до органів Пенсійного фонду України, або зробити це самостійно, за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Адже, зареєстрованому користувачу доступна особиста  інформація про трудову діяльність починаючи від 2004 року, а також про заробітну плату та сплату страхових внесків.

Порядок проведення такої доплати визначено в розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі – Інструкція 21-1).

Доплату до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснює застрахована особа за її бажанням на підставі даних персоніфікованого обліку, зокрема виписки з облікової картки за формою ОК-5.

Такожособа, яка бажає здійснити доплату до суми страхових внесків так, аби сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок, має подати в органи Пенсійного фонду заяву відповідно до Додатку 28 (Інструкція 21-1), зазначивши необхідний період.

Спеціаліст Пенсійного фонду складає повідомлення-розрахунок, у якому розраховано суму доплати, а застрахована особа має здійснити відповідну доплату протягом 10 календарних днів із дня отримання такого повідомлння.

Після здійснення доплати особа формує і подає в органи Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат згідно з Додатком 30 до Інструкції 21-1, у яких зазначає місяць і рік, за які зроблено нарахування, суму, з якої сплачено внесок, і суму доплати.

 

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації