Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області


Із 1 квітня допомогу на поховання органи Пенсійного фонду України виплачують лише на банківський рахунок

 

Відповідно до Порядку виплат пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596  визначено механізм виплати, зокрема, допомоги на поховання і сум пенсій, грошової допомоги, недоотриманих у зв’язку із смертю одержувача, шляхом зарахування на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання таких виплат, в уповноважених банках.

Уповноваженими банками є банки, визначені відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231(із змінами).

      Таким чином, починаючи з 01 квітня 2021 року, вищевказані виплати будуть здійснюватися виключно через банківські установи. Тому, при звернені для отримання допомоги на поховання або недоотриманої пенсії до документів, що ідентифікують особу, та документів про смерть в обов’язковому порядку необхідно надавати реквізити банківського рахунку в форматі IBAN відкритого на особу, що звернулася за отриманням послуги.

         Перелік банків, які уповноважені на здійснення відповідних операцій :

З/П

Назва банку

1

ПАТ “КРИСТАЛБАНК”

2

ПАТ “Комерційний Індустріальний Банк”

3

ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”

4

ПАТ “Банк Альянс”

5

ПАТ  “КРЕДОБАНК”

6

ПАТ “Полтава-Банк”

7

ПАТ “РАДАБАНК”

8

ПАТ “БАНК ВОСТОК”

9

ПАТ КБ “АКОРДБАНК”

10

АБ “Укргазбанк”

11

АТ “Укрсиббанк”

12

ПАТ  АБ “ПІВДЕННИЙ”

13

ПАТ “ПІРЕУС БАНК МКБ”

14

ПАТ “ОТП Банк”

15

ПАТ “ЮНЕКС БАНК”

16

ПАТ АКБ “Львів”

17

ПАТ “МТБ БАНК”

18

ПАТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”

19

АТ “АЛЬФА-БАНК”

20

ПАТ  “ІНДУСТРІАЛБАНК”

21

ПАТ  СХІДНО – УКРАЇНСЬКИЙ БАНК “ГРАНТ”

22

ПАТ “МОТОР-БАНК”

23

АТ ” Ідея Банк”

24

ПАТ  “УНІВЕРСАЛ БАНК”

25

ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”

26

ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”

27

АТ  “Державний експортно-імпортний банк України”

28

АТ “Ощадбанк”

29

ПАТ ” МетаБанк”

30

ПАТ “ТАСКОМБАНК”

31

АТ “Міжнародний інвестиційний банк”

32

АТ “УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК”

33

ПАТ “КЛІРИНГОВИЙ ДІМ”

34

АТ “ПРАВЕКС БАНК”

35

АТ “АКЦЕНТ- БАНК”

36

АТ Полікомбанк”

37

АТ “КБ “ГЛОБУС”

38

АТ “Банк Кредит Дніпро”

39

АТ “МЕГАБАНК”

40

АТ “ПроКредит Банк”

41

АТ “АКБ”КОНКОРД”

42

АТ “БАНК “УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ””

  

Отримуйте відповіді на актуальні запитання щодо пенсійного забезпечення – в телефонному режимі!

В середу, 24 березня 2021 року, з 10 до 11 год. в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області для жителів Тернопільщини працюватиме пряма телефонна лінія щодо питань пенсійного забезпечення.

На запитання додзвонювачів відповідатиме перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській областіАлла Якубовська. 

Телефон «прямої лінії»: (0352) 52 07 59.

Отримати відповіді на нагальні питання щодо призначення , перерахунків та виплати пенсій можливо не виходячи з дому у телефонному режимі, або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

Довідки з QR-кодом – це зручно та швидко!

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повідомляє, що у Пенсійному фонді України діє сервіс із надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом.

Послуга доступна для користувачів вебпорталу Пенсійного фонду України, які увійшли на Портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:

·                     довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);

·                     довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;

·                     індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;

·                     витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо. Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через вебпортал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm.

Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах Фонду.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/ternopilska/ua/22315/560

 

  

 

Легалізація трудових відносин сьогодні -

достойна пенсія завтра

 

    В Україні гостро постала проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “ тіньова зайнятість“ (використання найманої праці без  офіційного працевлаштування).

     “Заробітна плата без конвертів” є важливою складовою у динаміці розвитку економіки району, збільшення надходжень до бюджету, реальними кроками в напрямку соціального захисту громадян.

     Працівники, котрі отримують гроші “в конвертах”, є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

     Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників,  то періоди за які не сплачені внески “випадають“ із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсій.

     Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов”язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

     Від байдужості і мовчазної згоди кожен “ трудовий нелегал “ втрачає:

-       при досягненні пенсійного віку трудову пенсію, а при роботі без договору — весь трудовий стаж;

-       відпускні за час щорічної відпустки і, відповідно, саму відпустку, що визначено законодавством України;

-       грошову компенсацію за невикористану відпустку, суму індексації заробітної плати у зв'язку із зростанням цін; доплату за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні;

-       допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби, а жінки ще і допомогу по вагітності і пологах, оплату і саму відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

-       щомісячну компенсацію збитку у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання, а також одноразову допомогу ( у тому числі родині у випадку смерті працівника);

-       вихідну допомогу (середньомісячну зарплату) при звільненні через скорочення штатів;

-       допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного заробітку.

     З 01 січня 2015 року вступив в лію ЗУ №77-8 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, яким внесено доповнення до ЗУ №2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, а саме збільшено розміри штрафів, які накладаються на посадових осіб підприємств, установ та суб'єктів підприємницької діяльності за порушення термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати. Первинне порушення законодавства тягнуть за собою накладання штрафу від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. При повторному вчиненні порушення протягом року накладається штраф в розмірі від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів.

     Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, від п'ятсот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів  доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладання штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

     Не позбавляйте себе майбутнього — наполягайте на легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин з роботодавцями.

  

Змінищодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (валюта, ювелірні вироби)

 

     Закон України №71-8 “Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” встановлює новий порядок сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ( при купівлі іноземної валюти, при клеймуванні ювелірних та побутових виробів).

     Отже, із 01 січня 2015 року набули чинності нові норми щодо збору при купівлі іноземної валюти.

     Ставку збору збільшено з 0,5% до 2%, його сплачують  фізичні особи та юридичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів)

     Також із 01 січня 2015 року замість збору від продажу ювелірних виробів із золота, платини і дорогоцінного каміння запроваджується збір при клеймуванні ювелірних та побутових виробів державним пробірним клеймом на казенних підприємствах пробірного контролю.

     Розмір збору — 10% вартості основного дорогоцінного металу у перерахунку на вагу чистого металу. Сума визначається за офіційним  курсом банківських металів на момент, коли виріб подається на клеймування.

     Державна фіскальна служба здійснюватиме контроль за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні казенними підприємствами пробірного контролю клеймування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, поданих фізичними особами та суб'єктами господарювання, у безготівковій та/або готівковій формі.

     Казенні підприємства пробірного контролю подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів ПФУ звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні клеймування виробів державним пробірним  клеймом у порядку та за формою, визначеними КМУ.

    

Створенняєдиного фонду соцстраху

 

     Згідно Закону України №77-8 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” із 01 січня 2015 року Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності об'єднуються в єдиний Фонд соціального страхування.

     У зв'язку із цим, ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р.№ 1105-14, викладений у нові редакції,  а ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. №2240-3 втратив чинність.

     Отже, з 2015 року всі виплати за соцстрахуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, проводитиме єдиний Фонд соцстраху відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

 

УправлінняПенсійного фонду України в Тернопільському районі інформує!

Протягом тижня з 26 по 30 січня 2015 року прийнято 6 заяв від громадян для призначення пенсій та 0 заяв для проведення перерахунку пенсій.

Надано 175 консультацій на усні звернення громадян з питань пенсійного забезпечення.

Проведено  20 актів зустрічних перевірок достовірності виданих установами довідок для призначення та перерахунку пенсій.

Призначено 11 пенсій і здійснено 18 перерахунків

Продовжено  виплату пенсій згідно довідок МСЕК - 23 особам.

Завершується фінансування пенсійних виплат за  січень 2015 року.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації