Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Історії сіл району

Петриків


Історія села Петриків

Мальовниче село Петриків знаходиться близько від міста Тернополя. По околиці села протікає річка Серет із своїми квітучими лугами.

Назва села походить від імені Петра, який був власником земель.

Наше село сякає сивої давнини, в 2008 році святкували 550 років. Село росте і розвивається. Колись було розлогі поля і вулиця «центральна». А пізніше нова вулиця «княжа», теперішня Долина. А тепер багато вулиць і новобудов і проживає в села 3450 жителів.

Основні святині села:

1. Церква пророка Іллі -  греко-католицька. Її історія сягає новій церкві – 100 років. Спочатку була дерев’яна церква. А поруч церкви – кладовище.

Жителі села вирощували пшеницю і продали за океан, а за виручені грші збудували кам’яну церкву.

Празник – 2 серпня на пророка Іллі. Освячена митрополитом Галичини – Преосвященним Андрієм Шептицьким.

2. Римо-католицька каплиця «Петра і Павла». Жителька села віддала своє обійстя і кошти на побудову каплиці. Побудована в 1907 році. Празник на Петра і Павла по римо-католицькому календарі. Швидше на 2 тижні.

3. В наші дні будується ще одна церква «Усіх святих українського народу». Це цегляна церква накрита і на ній встановлений хрест на куполі. Відправи відбуваються в Каплиці біля церкви. Святкували празник в червні.

В селі відновлені хрести і могили, які були знищені лихоліттями атеїзму:

1. Старанням осередку Руху була відновлена братська могила «Борцям за волю України». Із хрестом, який сягає у висоту понад селом.

1. Відновлено хрест на роздоріжжі, який споконвіків стояв посеред трьох лип, які вже постаріли. Тут відправлялись молебні і молитви за село, за урожай на полях.

2. Люди власними зусиллями піднесли і підтримували фігуру Матері Божої і піднесли величавий камінь на якому зображений преподобний Онуфрій – пустельник, монах і імовірно пророк Ілля на колісниці. Напис від часу стерся, тільки можна прочитати: «Петриків». Цей пам’ятник знаходиться на полях, тепер забудовано дачі. Люди пам’ятають легенду, що на цих полях на конях в повозці їхав син пана земель і його вовки роздерли. І пан поставив пам’ятник і хрест.

4. В середині села по центральній вулиці Шептицького знаходиться пам’ятник на честь скасування панщини.

Цей пам’ятник стояв на розвилці центральної дороги. І біля нього росли 4 липи, тепер ростуть 2 липи.

Пам’ятник за атеїстичних часів нищили і його оберегла Софія Ридзай, взяла на своє подвір’я і потім з часом встановила. Тепер вона уже відійшла у вічність і спочиває від свої трудів.

На цвинтарі переховано воїнів УПА і висипана могила і хрест у 1990 р. Вони загинула за волу України під час Другої Світової Війни.

Також на цвинтарі стараннями голови сільської ради збудовано меморіал воїнам, які загинули в боротьбі з фашистами.

Щороку в час Перемоги священик  із народом відправляє панахиди. Спочатку односельчанам-воїнам, а потім ідуть до меморіалу – уся школа, діти із квітами і моляться за всіх воїнів і жертв, які засипані в петриківських лісах. Їх багато, багато тисяч.

На початку села від району Тернополя «Дружба» - знаходиться пам’ятний знак жертвам війни євреям. Їх вели через цегельню, по вулицях Петриків на страту. Є очевидці села, що їх бачили, коли йшли на базар із кошиками. Їх поховано зі всіх околиць Тернополя і тюрем.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації