Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Історії сіл району

Підгороднє


Історія села Підгороднє (Янівка)

Село Підгороднє лежить за 3 км на південний схід від Тернополя. Воно розкинулось над річкою Довжанка. Через Підгороднє проходив битий шлях з Тернополя на Бережани.

Історичні джерела стверджують, що перші трипільські поселення на території села були ще у ІІІ - ІІ століттях до н.е. Як відносно сучасне село Підгороднє (Янівка) появилося в кінці ХVIII - на початку XIX ст.. Ймовірно, відлік сучасної історії села слід вести від 1785 року, коли вперше ця назва з’являється в Йоси- Фінській метриці.

Достеменно історія назви села Янівка невідома.

Проте, існує припущення, що назва села походить від імені святого Яна, покровителя села, пам’ятний знак якому був розташований при в’їзді в населений пункт, але був зруйнований і вивезений у невідомому напрямі за часів радянської влади.

В етнічному відношенні склад місцевого населення був переважно польський. Але навіть та невеличка кількість українських родин організувала роботу хати читальні, аматорського драматичного гуртка, Просвіти, Сільського господаря.

У 1905 році в селі споруджено церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка була перебудована і реставрована силами греко-католицької громади у 1998 році. Православна частина населення Підгороднього у 1997 році збудувала храм Святої Покрови.

Адміністративний орган місцевого самоврядування - Підгороднянська сільська рада.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації