Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Історії сіл району

Забойки


Історія села Забойки

 

Село Забойки розташоване на захід від обласного центру Тернопіль за 11 кілометрів. До найближчої автостради Тернопіль - Бережани один кілометр.

Перша згадка про село датується першою половиною XVII століття. Коли точно, ким було засноване невідомо. Назва збереглася з початку існування і до сьогоднішнього дня. Існує припущення, що назва села походить від його розташування: за бойовим шляхом «за бойки». Окремі Дослідники та історики стверджують, що село лежало Біля одного з головних бойових шляхів ХVII століття, що вів на Львів і далі на Польщу. Цим бойовим шляхом йшли загони Б.Хмельницького у 1648 році, а один з них прийняв бій біля самого села, проте був розбитий поляками. Полеглим козакам вдячні жителі насипали могилу і збудували біля неї церкву(яка згоріла у 80 -х роках XIX століття), поряд з нею у 1897 році побудовано нову церкву Косми і Демяна.

В кінці XX століття споруджено пам’ятник Тарасу Шевченку, насипано символічну могилу односельцям, полеглим у Визвольних змаганнях. На території села є 12 культових пам’ятних знаків, дві церкви: святих Косми та Демяна та новозбудована церква святого Володимира.

Окремою сторінкою в історію села вписується діяльність українського письменника Тимотея Бордуляка, який у 1925 -1936 рр був парохом у Забойках, і одночасно там вчителював.

В Забойках народився священник, журналіст, письменник Орест Глубіш. Головний редактор газети «Божий сіяч» з 2000 року, викладач духовної семінарії Імені патріарха Йосифа Сліпого.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації