Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Історії сіл району

Драганівка


Історія села Драганівка

Село Драганівка розташоване за 9 км на південний схід від Тернополя. Село вперше згадується в документах, датованих 1758 роком. Питання походження назви села ще не з’ясоване. Побутує думка, що цю назву взято з австрійської «драгони», які були першими поселенцями села, яких тут оселив дідич (поміщик) - власник доволі ве­ликих земельних наділів Польське населення завжди чисельно переважало українське.

Населення Драганівки було середньо заможним і займалося хліборобством. Мешканці села збували свої Господарські продукти безпосередньо у подільському союзі «Кооператив».

На початку XX століття активно діяла читальня товариства «Просвіта».

На території села мирно співіснували дві парафії: греко- Католицька і римокатолицька. Таким чином у селі залишилися дві архітектурні релігійні святині:

Церква Святої Трійці (1832р.) та Костел Матері Божої (1852), збудований коштами Маріанни(з Дорогойовських) Соболевської. Обидві культові споруди відреставровані В кінці ХХ століття в церкві Святої Трійці В 20 - х роках минулого століття Молився під час богослужінь, які відправляв о. Костянтин Весна, сам Йосип Сліпий - майбутній патріарх УГКЦ.

На той час він був молодим семінаристом і товаришем родини о. Весни.

На території села є 4 фігури Матері Божої, 1 святого Антонія, декілька розпять Ісуса Христа.


Костел Матері Божої Збудований у 1872 році заходом і коштами Маріанни Соболевської. Відреставрований в кінці XX століття.

C:UsersBIBLIO~1AppDataLocalTempFineReader11.00mediaimage2.jpegДРАГАНІВКА Церква Пресвятої Трійці Збудована в 1832 році. Відреставрована в кінці XX століття. В 20-х роках XX століття цю церкву відвідував семінарист Йосип Сліпий

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації