Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.

 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки

Лариса Петрівна Косач. Леся Українка. Окраса і гордість української нації, одна з фундаторів новітньої української літератури. Вона давно посіла чільне місце в світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

Історія її життя могла б стати основою для величної драми. Водночас могла б прислужитись і найсвітлішій поезії «во славу міці духу людського». Ніхто не будив у людини почуття власної гідності з такою гостротою й ніхто не кликав до бою в оборону своєї свободи так, як вона: «Я честь віддам титану Прометею, Що не творив своїх людей рабами».

Опір, який Леся Українка чинила всьому, що робить людину рабом, був співмірний з її талантом. Вихована в дусі кращих європейських літературних традицій, одночасно просякнута національним духом, вона своїми творами і сьогодні залишається сучасною. Її поезія спонукає до вершинної досконалості, до справедливості й добра. Тож не дивно, що читачі й сьогодні можуть тамувати спрагу з джерел Лесиної поезії.

Аналізуючи життєвий і творчий шлях Лесі Українки, подивовуєшся не тільки феноменом людської стійкості, а й високістю та незглибимістю її творчості, розмаїттям і багатогранністю зацікавлень – поезія, проза, літературна критика, публіцистика, історія, етнографія і фольклор, музикознавство й драматургія.

Творчий набуток Лесі Українки в усьому невичерпний і неосяжний. За сміливість думки й глибину поглядів, за громадянську мужність і суворе подвижництво Лесю Українку в різний час називали по-різному. То вона була Жанна д’Арк української поезії та дочка Прометея, то ніжна, блакитноока Леся і поетеса поступових ідей. Але вже пора озвучити її істинне імення – геніальна дочка України! Своєю винятковістю і своєю звичайністю, своїм великим ім’ям «Леся Українка» вона нам, українцям, і досі торує дорогу до самих себе: до мови, до родини, до рідної землі, до України.

Джерело: Бібліотека Українського світу 1576

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/topimg/5.jpg

 

 

 

        

Про нові випадки захворюваності на COVID-19 в Тернопільському районі

17.02.2021 | 12:49

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/event/ternopilska/ua/12775/8.jpg Станом на 25 лютого 2021 року  в Тернопільському районі підтверджено 27 нових випадків захворюваності на COVID-19.

Географія поширення нових випадків:

 смт Велика Березовиця – 8

смт Великі Бірки – 1

с. Байківці – 2

 с. Великі Гаї – 3

 с. Гаї-Шевченківські – 2

 с. Кип'ячка – 2

 с. Настасів – 1

 с. Петриків – 1

 с. Підгородне – 1

 с. Прошова – 1

 с. Романівка – 2

 с. Соборне – 2

 с. Ступки – 1

    Від  початку епідемії коронавірусу  COVID-19  в Тернопільському районі підтверджено  3415 випадків  захворюваності на коронавірус  – 3220 одужало, 45 летальних.

  с     РАЙОННИЙ  ШТАБ  ЗАКЛИКАЄ  УСІХ   бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції.

ДОТРИМУЙТЕСЬ   ПРАВИЛ   ЗАСОБІВ   ЗАХИСТУ   ТА  БУДЬТЕ  ЗДОРОВІ!!!

more...

Графік проведення Всеукраїнських вебінарів

03.02.2021 | 15:43

 На виконання листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 28.01.2021 №3612-07/5185-06, нформуємо щодо проведення низки Всеукраїнських вебінарів для представників бізнесу з найбільш болючих питань, а саме: податкові і митні питання; дії правоохоронних органів, державних регуляторів та місцевих органів влади (графік додається). Цільовою аудиторією є суб’єкти підприємництва, бізнес асоціації, працівники місцевих органів влади до повноважень яких належать питання розвитку бізнесу. Приєднатись до участі у вебінарах можливо заповнивши реєстраційні форми за посиланнями.

more...

єМалятко

05.01.2021 | 09:25

 єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

Замовляйте комплексну послугу єМалятко онлайн

Реєстрація народження за допомогою єМалятко — це:

зручно. За допомогою єМалятко можна замовити усі потрібні послуги для немовляти у зручний час та у зручному місці. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитину, а навпроти — послуги, які хочете отримати, поставити галочку.

сучасно. Заяву єМалятко можна подати онлайн на порталі Дія. Більше не потрібно десятки різних заяв, робити ксерокопії документів та стояти у чергах.

швидко. Орієнтовний час заповнення заяви єМалятко — 20-30 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня.

безпечно. Подана онлайн заява єМалятко допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров'я та здоров'я родини у час поширення Covid-19.

https://diia.gov.ua/life-situations/yemalyatko

more...

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ПЛАТЕЖІВ ДО БЮДЖЕТУ

28.12.2020 | 14:13

Управління державної казначейської служби України у Тернопільському районі Тернопільській області звертає увагу, що у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України в Казначействі України (ЕАП) МФО 899998 відкрито нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів.

        Нові рахунки вступають в дію з 01.01.2021 року.

   Інформацію про реквізити нових рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів Тернопільської області розміщено на вебсторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області в рубриці «Реквізити рахунків»  [https://ter.treasury.gov.ua/ua/dlya-gromadskosti/rekviziti-rahunkiv]

more...

«Місто Добра»

05.11.2020 | 11:47

 З метою сприяння у наданні послуг особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема в частині забезпечення місцем тимчасового, безпечного, цілодобового перебування, організації допомоги особам, які опинились в складних життєвих обставинах та не мають місця проживання, у яких відсутні документи, що посвідчують особу, як наслідок виникають проблеми з працевлаштуванням та пошуком житла, а також для збереження родинних зв'язків між мамою та дитиною - організовано роботу Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»:

Місцезнаходження: м. Чернівці, вул. Річна,10;

Контакти: 0 800 503 231 безкоштовний з усіх номерів по Україні; +38 (099) 2000 103 офіс БФ «Я майбутнє України»; 050 243 69 71 керівник Марта Левченко;

Електронна адреса: cityofgoodness@gmail.com ;

Офіційний сайт https://misto-dobra.com.ua .

more...

Соціальний відеоролик Stop Sexting

09.10.2020 | 11:30

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/event/ternopilska/ua/12759/19337210_303-335x189.jpg 

Відеоролик Stop Sexting створений з метою профілактики і захисту дітей від шантажу у цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації

https://drive.google.com/drive/folders/1bg6W7wefCjLrhAwVN2FQPfVRdJOhZdeG?usp=sharing

more...

Архів гарячих новин

  

Прес-служба повідомляє

Заяву-розрахунок на виплату лікарняних і декретних роботодавці мають подати упродовж 5 робочих днів

25.02.2021 | 16:29

Під захистом Фонду соціального страхування України знаходиться понад 12 мільйонів працівників, фізичних осіб-підприємців, самозайнятих осіб, членів фермерських господарств та інших. Усі вони в разі настання страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення, страхові виплати, а також медико-соціальні послуги за кошти Фонду. Зокрема, ФССУ компенсує для них втрачений заробіток за період лікування або відпустки по вагітності та пологах.

more...

Тернопільщина отримала вакцину від COVID-19

25.02.2021 | 11:38

 Тернопільська область отримала вакцину Oxford/AstraZeneca для вакцинації від COVID-19. Перша партія містить 16 тис. доз і призначена для імунізації  8 тис. жителів області.

Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти.

На першому етапі заплановано вакцинувати медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19 та працівників, мешканців інтернатів та інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.

more...

Депутати Тернопільської районної ради прийняли рішення щодо передачі майна та зміни засновника у Тернопільській районній лікарні

24.02.2021 | 12:38

 Сьогодні, 24 лютого, голова Тернопільської районної державної адміністрації Ярослав Матвійчук бере участь у ІІ пленарному засіданні 3 сесії восьмого скликання Тернопільської районної ради.

Депутати Тернопільської районної ради прийняли рішення щодо передачі майна та  зміни в складі засновника комунального некомерційного підприємства Тернопільської районної ради «Тернопільська центральна районна лікарня».

more...

500 тис. доз вакцини вже в Україні

23.02.2021 | 15:37

 В Україну з Індії прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). Тепер вакцину розмитнять, розподілять між регіонами, і незабаром в країні розпочнеться вакцинація.

AstraZeneca/Oxford - це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведської компанією AstraZenecа. Вакцина, яка виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) має локальну назву Covishield. Вона схвалена ВООЗ для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

22 лютого 2021 року Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало цю вакцину для екстреного застосування.

Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

more...

Комісія при Мінрегіоні погодила фінансування проєктів, які запропонувала комісія від Тернопільщини

22.02.2021 | 11:23

 Найбільше коштів державного фонду регіонального розвитку  у 2021 році буде спрямовано на реалізацію наступних проєктів:
- Будівництво спортивного комплексу по вул. І. Франка, 8 в м. Бережани Тернопільської області – 23 млн гривень;
- Будівництво гідротехнічних споруд веслувального каналу центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою "Водна арена Тернопіль" в м. Тернопіль та на території Тернопільського району – 15,7 млн гривень;
- Будівництво  загальноосвітньої школи І ступеня з дошкільним закладом на вул. Пасічна, 9 в селі Підгороднє Тернопільського району Тернопільської області – 9,5 млн гривень;
- Будівництво дощового колектора по вул. Галицькій в м. Тернопіль – 9 млн гривень;
- Будівництво сільського стадіону по вул. Горішній в с. Трибухівці Бучацького району Тернопільської області – 8,6 млн гривень;
- Капітальний ремонт з заходами енергозбереження та енергоефективності в навчальному корпусі № 2, Державного навчального закладу "Хоросківський професійний сільськогосподарський ліцей" в м. Хорстків  Тернопільської області – 6,5 млн гривень;
- Реконструкція каналізаційної мережі м. Монастириська Тернопільської області – 5,9 млн гривень;
- Нове будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту Чортківської школи І-ІІІ ступенів № 7 Чортківської міської ради Тернопільської області по вул. Тараса Шевченка, 25 в м. Чортків, Тенропільська обл – 5,1 млн гривень.

more...

Здійснення страхових виплат, зміни в сплаті ЄСВ і подання звітності обговорили на нараді

22.02.2021 | 09:40

 У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України в онлайн режимі відбулась робоча нарада з питань матеріального забезпечення і страхових виплат. Захід пройшов під головуванням начальниці управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлани Зарубіної за участі керівництва і профільних фахівців управлінь ВД Фонду в областях і місті Києві. Також у нараді взяли участь заступниця начальника управління – начальниця відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко, заступниця начальника управління – начальниця відділу аналітики Лариса Сенюк, начальниця відділу страхових виплат Тетяна Кичма та заступник начальника відділу матеріального забезпечення Артур Чередник.

more...

ТЗОВ "Віконенко" запрошує тернополян на роботу

22.02.2021 | 09:34

Вакансії складальників металопластикових конструкцій та контролера якості продукції запропонувало безробітним тернополянам ТЗОВ "Віконенко" (ТМ “Perfect”) під час презентації роботодавця, що відбулась у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Консультант з підбору персоналу товариства Юлія Данча розповіла присутнім про специфіку діяльності підприємства, вимоги до працівників, умови праці та її оплати, соціальні гарантії.

more...

Відбулися заходи до сьомих роковин трагічних подій на Майдані

20.02.2021 | 09:22

19 лютого біля меморіальної дошки героям "Небесної сотні" - "Герої не вмирають" відбувся віче – реквієм до сьомих роковин трагічних подій на Майдані за участі духовенства, керівництва району, працівників районної державної адміністрації, районної ради, громадськості району.

more...

Завдяки «Великому будівництву 2020» на Тернопільщині збудовано, відремонтовано та реконструйовано 14 соціальних об’єктів

17.02.2021 | 11:55

У Тернопільській області повністю завершено 14 соціальних об’єктів. Збудовано, відремонтовано та реконструйовано 4 дитячих садочки, 4 школи та 6 спортивних об’єктів.

На реалізацію таких проєктів було виділено у 2020 році 124,3 млн грн: з Державного фонду регіонального розвитку – 95,4 млн грн, з бюджетів органів місцевого самоврядування – 28,9 млн грн.

more...

Архів новин

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації