Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / До уваги суб’єктів господарювання / Стимулювання інвестиційної діяльності

Про державно-приватне партнерство


Державно-приватне партнерство — це  сукупність форм середньо- і довгострокової взаємодії держави й бізнесу для розв'язку суспільно значимих завдань на взаємовигідних умовах.

При започаткуванні такого партнерства необхідно чітко визначити сторони парнерства, закріпити взаємодію сторін  на офіційній  (юридичній), а саме:

·       ресурси й внески сторін;

·       розподіл фінансових ризиків й витрати;

·       розподіл досягнутих результатів  між сторонами в заздалегідь узгоджених    

·       пропорціях.

Державно-приватне партнерство (ДПП) – це взаємодія центральних чи місцевих органів влади та приватного сектора, заснована на довгостроковій угоді щодо постачання послуг, які традиційно надавались державними /комунальними підприємствами. У деяких типах ДПП вартість використання послуги покриваються за рахунок користувачів послуги (наприклад, плата за утилізацію відходів), у деяких типах вартість послуги покриваються повністю або частково за рахунок бюджету (наприклад, утримання парку чи дороги), іноді компанія, заснована приватною стороною для надання публічних послуг (компанія ДПП), за надавані послуги отримує плату від обох.

Перелік необхідних документів та порядок реалізації інвестиційних проектів на засадах державно-приватного партнерства

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України «Про державно-приватне партнерство», визначення приватного партнера для укладання договору (договорів) у рамках державно-приватного партнерства здійснюється виключно на конкурсних засадах, крім випадків, передбачених законом.

При цьому, за частиною другою цієї статті, у разі якщо після оголошення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства на участь у зазначеному конкурсі подав лише один претендент, відповідний договір може бути укладений уповноваженим органом з цим претендентом шляхом погодження з ним істотних умов договору, якщо інше не визначено законами.

На виконання вимог частини третьою цієї статті, порядок проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів комунальної власності та перелік документів необхідний для організації та участі у конкурсі,затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 року № 384 «Про деякі питання організації здійснення державно-приватного партнерства»(далі Порядок).

Так, у пункті 6 Порядку, перелічено вимоги до рішення міської ради про проведення конкурсу. Пунктом 7 Порядку, визначено істотні умови договору державно-приватного партнерства. Пунктами 9, 10 визначено склад та повноваження конкурсної комісії. Пунктами 13-17 визначено склад та вимоги до конкурсної документації. Пунктами 20-26, визначено порядок подання заявок та конкурсних пропозицій, та вимоги до них. Пунктом 27-40 Порядку визначено, порядок проведення оцінки конкурсних пропозицій та визначення переможця конкурсу та перелік документів необхідних для цього.

Крім того, у відповідності до пункту 5, рішення про проведення конкурсу приймається міською радою після проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства та погодження Міністерством розвитку та торгівлі висновку про результати проведення зазначеного аналізу.

Вказаний аналіз, проводиться у відповідності до Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 року № 384.

Так, для здійснення аналізу органові управління подається пропозиція щодо здійснення державно-приватного партнерства до якої додаються документи передбачені пунктом4 Порядку, після чого органом управління протягом 25 календарних днів  готується висновок, зміст якого повинен відповідати пункту 7 Порядку.

 

 
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема