Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / До уваги суб’єктів господарювання / Стимулювання інвестиційної діяльності

Щодо Порядку залучення коштів під державні гарантії


Щодо Порядку залучення коштів під державні гарантії

 

Статтею 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено, що у 2013 році державні гарантії надаються в обсязі до 50 млрд. гривень. Одним з напрямів надання державних гарантій (пункт 3 статті 6) визначено зобов’язання головних розпорядників бюджетних коштів, що виникають при залученні ними коштів для здійснення капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень.

З метою реалізації цього пункту та надання можливості головним розпорядникам коштів здійснювати запозичення для виконання завдань та заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України 27.02.2013 № 187, Урядом 3 червня 2013 року прийнято постанову № 404 «Деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень».

Постановою визначено, що отримувати державні гарантії та здійснювати запозичення можуть головні розпорядники коштів державного бюджету (тобто центральні органи виконавчої влади) та головні розпорядники бюджетів міст.

Запозичення можуть здійснюватися тільки у вигляді кредиту. Строк запозичення не перевищує 10 років.

Схема відбору проектів соціально-економічного розвитку для отримання державних гарантій наступна:

1) подання банкові пакету документів щодо проекту розвитку, погоджений з віце-прем’єр-міністром України згідно з розподілом функціональних повноважень, для отримання листа банку про наміри надати запозичення разом з експертним висновком банку щодо проекту розвитку -
6 робочих днів;

2) після надходження листа та висновку банку подання утвореній Мінекономрозвитку (під головуванням Міністра) робочій групі з опрацювання проектів, для реалізації яких залучаються кошти під державні гарантії, та Мінфіну пакету документів – 1 робочий день;

3) розгляд документів щодо проекту розвитку утвореною Мінекономрозвитку робочою групою та подання на розгляд Фінансово-кредитної ради з відбору проектів, для реалізації яких залучаються кошти під державні гарантії – 3 робочі дні (в тому числі розгляд Мінфіном документів щодо проекту розвитку та подання робочій групі пропозиції щодо умов надання державних гарантій за відповідним проектом – 2 робочі дні);

4) розгляд документів щодо проекту розвитку Фінансово-кредитною радою з відбору проектів – 2 робочі дні;

5) у разі підтримки проекту розвитку Фінансово-кредитна рада інформує Мінфін, який готує з урахуванням пропозицій Ради проект акта Кабінету Міністрів України про схвалення проекту розвитку та умови надання державних гарантій – 3 робочі дні;

6) подання Мінфіном узгодженого з Мінекономрозвитку, головним розпорядником і Мін’юстом проекту акта на розгляд Кабінету Міністрів України.

Основними напрямами у сфері житлово-комунального господарства з числа заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, для реалізації яких планується здійснювати запозичення, визначено наступні:

·  Реконструкція та капітальний ремонт житлових будинків;

·  Відновлення ліфтового господарства;

·  Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води;

·  Установка індивідуальних теплових пунктів;

·  Установка блочно-модульних котелень;

·  Заміна насосного обладнання;

·  Установка систем доочистки води на об’єктах соціальної сфери;

·  Облаштування дитячих і спортивних майданчиків;

·  Реалізація проектів ремонту та реконструкції вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій;

·  Придбання комунальної техніки.

Обслуговування та погашення зобов’язань розпорядників бюджетних коштів за запозиченням здійснюватиметься за одним з таких заходів:

1) часткову компенсацію відсотків;

2) компенсацію відсотків у повному обсязі;

3) часткову компенсацію відсотків та часткове погашення запозичення;

4) компенсацію відсотків та погашення запозичення у повному обсязі.

Запозичення для реалізації проектів у сфері житлово-комунального господарства здійснюватимуть головні розпорядники бюджетів міст. Мінрегіон здійснюватиме методологічну допомогу у складенні інформаційного листа і техніко-економічного обґрунтування проекту та супровід при проходженні проекту всіх стадій відбору до розгляду на Фінансово-кредитній раді.

 

Контактна інформація відповідальних підрозділів Мінрегіону:

1. Підготовлені пакети документів надсилати до Департаменту регіонального розвитку та проектного управління (Бондарчук Н.Л.) – 284-06-61, 590-47-76, 590-47-78, 590-47-80, 590-47-87 та Фінансово департаменту (Касіяник А.В.) – 284-06-40, 284-06-51.

2. Методологічна допомога у розробці техніко-економічних обґрунтувань проектів – ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» (Радченко Є.М.) – 207-18-17, 067-613-27-51.

 
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема