Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Служба у справах дітей

ПРИЙОМНА СІМ’Я ЯК ОДНА ІЗ ФОРМ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ


 

    Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал. Для неї слід забезпечити: максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя та захист від заподіяння шкоди, позитивні емоції переживання, відчуття того, що її люблять та цінують, розвиток навичок догляду за собою й вирішення повсякденних проблем, впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії.

Тільки сімя здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу. Якщо не має можливості для дитини жити з рідними батьками, в силу різних причин, найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сімя, дитячий будинок сімейного типу.

На обліку служби у справах дітей Чортківської райдержадміністрації перебуває 234 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

           У родинах опікунів та піклувальників виховуються 166 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 20 дітей перебувають у прийомних сім’ях та 23 у дитячих будинках сімейного типу, 15 дітей знаходяться на повному державному забезпеченні.

          Одним із важливих шляхів забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування  є утворення прийомних сімей.

          Порядок прийому дітей в сім’ї встановлено Постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю". ( із змінами)

         Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. 

        Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Діти в прийомній сім'ї зберігають статус дітей-сиріт або або дітей, позбавлених батьківського піклування та всі пільги, призначені державою такій категорії дітей.

        Держава призначає сім'ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення прийомним батькам, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника). Прийомній сім’ї може надаватися матеріальна, фінансова та інша благодійна допомога підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями, фондами, фізичними особами. 

       Служба у справах дітей райдержадміністрації надає допомогу в підборі дітей та налагодженні контактів з ними, а також консультує щодо переліку документів, які необхідно подати до районної державної адміністрації, яка приймає рішення про утворення прийомної сім’ї за поданням відповідного висновку служби у справах дітей.

      Якщо вас зацікавила ця інформація і ви бажаєте створити прийомну сім’ю, щоб діти, які залишились без батьківського тепла і любові мали можливість зростати у вашій родині, звертайтесь до служби у справах дітей Чортківської райдержадміністрації,  де спеціалісти нададуть вам усю необхідну інформацію і правову допомогу.

 

Начальник служби у справах                                            Василь КОРНАК
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема