Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Регуляторна політика

Відомості про регуляторну діяльність


Актуальна інформація

Правові та організаційні відносини у сфері державної регуляторної політики регламентуються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та іншими нормативно-правовими актами.

Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику є Державна регуляторна служба України. ДРСУ також здійснює державну політику в сфері нагляду (контролю) і є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

На офіційному вебсайті ДРСУ (http://www.drs.gov.ua) розміщується актуальна для регуляторних органів інформація, зокрема методичні рекомендації роз’яснювального характеру щодо реалізації місцевими органами влади регуляторної політики, повноважень в частині державного нагляду (контролю) та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

---------------------------------------

Щодо реалізації державної регуляторної політики в області

У 2020 році обласною державною адміністрацією на виконання положень Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” здійснювалась діяльність з планування, підготовки, прийняття, перегляду ефективності діючих регуляторних актів.

В обласній державній адміністрації з регуляторних актів чинними залишаються: 3 розпорядження голови обласної державної адміністрації, якими запроваджено державне регулювання цін (тарифів) на соціально-важливі товари та послуги; розпорядження про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, а також розпорядження про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування.

Вищезазначені регуляторні акти підлягають проведенню процедури періодичних відстежень щодо їх результативності. Так, у звітному періоді відповідальним підрозділом облдержадміністрації проведено заходи з повторного відстеження результативності діючого регуляторного акта - розпорядження голови облдержадміністрації від 06.08.2019 № 482-од ,,Про затвердження Умов конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Тернопільської області (внутрішньообласних маршрутах)”, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області 20.08.2019 року за № 113/1134. За результатами здійсненого відстеження дію регуляторного акта визнано таким, що забезпечує виконання визначених цілей та залишено без змін.

Відповідно до вимог Закону обласною державною адміністрацією розроблено, затверджено та оприлюднено план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік.

Окрім цього, серед місцевих органів влади здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання визначеної Законом процедури з розробки і затвердження планів діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів, здійснення відстежень діючих регуляторних актів, оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності.

Водночас, відповідальні працівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області залучаються до участі в навчальних заходах, які організовуються з метою підвищення їх рівня кваліфікації у сфері реалізації регуляторної політики.

--------------------------------------------------------------------------------

У 2019 році обласною державною адміністрацією відповідно до вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” здійснювалась діяльність з підготовки, прийняття, перегляду ефективності регуляторних актів.

У звітному періоді відповідно до затвердженого плану-графіку відповідальними підрозділами облдержадміністрації проведено заходи з відстеження результативності діючих регуляторних актів, а саме розпоряджень голови облдержадміністрації:

- від 04.04.2002 № 110 „Про ціни на тверде паливо, що відпускається населенню для побутових потреб, та внесення змін до розпорядження від 22 жовтня 2001 року № 480”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Тернопільській області 15.04.2002 року за № 14/367);

- від 05.07.2006 № 406 „Про окремі питання щодо регулювання цін (тарифів) в області”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Тернопільській області 14.07.2006 року за № 16/568;

- від 11.06.2009 № 402 „Про регулювання цін на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Тернопільській області 17.06.2009 року за № 15/646;

- від 11.05.2017 № 267-од „Про затвердження Порядку надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у Тернопільській області”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Тернопільській області 07.06.2017 року за № 39/850.

За результатами здійснених відстежень дію зазначених регуляторних актів визнано такими, що забезпечують виконання визначених цілей та залишено без змін.

Окрім цього, серед місцевих органів влади здійснювалась роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання визначеної Законом процедури з розробки і затвердження планів діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на плановий рік, оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності тощо.

Відповідальні працівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області залучались до навчальних заходів з питань дотримання законодавства та реалізації державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності.

Відповідно до вимог Закону обласною державною адміністрацією розроблено, затверджено та оприлюднено план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік.

-------------------------------------------------------

Обласною державною адміністрацією на виконання вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (далі – Закон) у 2018 році здійснювалось планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та проводився аналіз ситуації щодо прийняття регуляторних актів.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік затверджений 15 грудня 2017 року та оприлюднений на сайті обласної державної адміністрації.

Водночас, серед місцевих органів влади здійснювалась роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання визначеної Законом процедури з розробки і затвердження планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на рік та щодо можливості, впродовж року, внесення змін та доповнень до затвердженого плану.

З метою підвищення кваліфікації, відповідальні працівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування впродовж звітного року залучались до навчальних заходів з питань провадження регуляторної діяльності (щодо дотримання процедури підготовки та запровадження регуляторних актів, проведення аналізу регуляторного впливу, щодо здійснення відстеження результативності регуляторних актів), які проводились спільно з представниками Сектору Державної регуляторної служби у Тернопільській області.

На сьогодні, чинними в облдержадміністрації залишаються чотири регуляторні акти, а саме: три розпорядження голови обласної державної адміністрації, якими запроваджено державне регулювання цін (тарифів) на соціально-важливі товари та послуги (прийняті відповідно до повноважень та положень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548) та одне розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік сформовано та затверджено 13 грудня 2018 року.

У 2019 році заплановано проведення заходів щодо перегляду чинних регуляторних актів обласної державної адміністрації.

---------------------------------------------------------

У 2017 році обласною державною адміністрацією проводилась діяльність з підготовки, прийняття, відстеження результативності регуляторних актів.

Згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», облдержадміністрацією щороку розробляється, затверджується та оприлюднюється план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік. Так, 15 грудня 2016 року затверджено відповідний план на 2017 рік (зі змінами від 12.04.2017р.), 15 грудня 2017 року – план на 2018 рік.

Станом на 01.01.2017р. діяло 12 нормативних актів облдержадміністрації, що мали регуляторний вплив на діяльність суб’єктів господарювання, В основному, це розпорядження голови обласної державної адміністрації, якими запроваджено державне регулювання цін (тарифів) на соціально-важливі товари та послуги, які прийняті відповідно до повноважень та положень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548.

У 2017 році відповідно до затвердженого плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік та з дотриманням законодавчо встановленої процедури підготовки та прийняття таких документів, видано розпорядження голови облдержадміністрації від 11.05.2017р. № 267-од «Про затвердження Порядку надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами нанесених пунктів» (зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області 07.06.2017 року за № 39/850), яке розміщено на сайті облдержадміністрації.

Також, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 394 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996р. № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» в області видано відповідне розпорядження голови облдержадміністрації від 04.07.2017 № 387-од (зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області 12.07.2017 року за № 96/907), яким скасовано дію нормативних актів щодо запровадженого державного регулювання цін на продовольчу групу товарів та ряд послуг. Прийняття зазначених рішень здійснено з метою дерегуляції у сфері ціноутворення та усунення адміністративних перешкод у сфері ведення господарської діяльності та розвитку конкуренції.

Станом на 01.01.2018 чинними залишаються 4 регуляторні акти, видані облдержадміністрацією, зокрема, 3 розпорядження в сфері ціноутворення та 1 розпорядження щодо затвердження порядку розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів. У 2018 році заплановано проведення заходів з відстеження результативності двох регуляторних актів.

З метою підвищення обізнаності серед представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування законодавства в сфері регуляторної діяльності та дотримання вимог при розробці регуляторних актів у 2017 році обласною державною адміністрацією організовано два навчальних заходи, зокрема:

  • 7 липня 2017 року за сприяння Програми USAID „Лідерство в економічному врядуванні” для представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських та бізнес-об’єднань проведено навчальний семінар-практикум «Аналітичний підхід до розробки регуляторних актів: визначення проблем та пошук рішень»;
  • 30 листопада 2017 року спільно з Сектором державної регуляторної служби в області для представників об’єднаних територіальних громад області проведено семінар з питань роз’яснень вимог законодавства в сфері регуляторної політики та дотримання органами місцевого самоврядування процедури прийняття рішень (регуляторних актів) у сфері господарської діяльності.Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"