Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ


 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/foto.png ПРО НАС:  Лановецький районний сектор Філії Державної установи «Центр пробації»  в Тернопільській області

 

 

 

Напередодні розгляду Проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку

 

 системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної

 

 злочинності", звертаємо Вашу увагу на важливість подальшого розвитку в Україні інституту Пробації.

 

 

 

Робоча зустріч сектору пробації та кримінальної поліції Лановецького району

 

05 листопада 2020 відбулася робоча зустріч начальника Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області  із  начальником сектору кримінальної поліції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Миколою Чоловським. На зустрічі  обговорювався алгоритм організації взаємодії органів поліції з уповноваженим органом з питань пробації щодо оголошення у розшук осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі місцезнаходження яких невідомо, а також здійснення розшуку таких засуджених.  За результатами зустрічі ухвалено  прийняти за основу співпраці алгоритм взаємодії органів поліції та уповноважених органів пробації щодо розшуку засуджених та  щоквартально перевіряти наявність підстав припинення розшуку та налагодити оперативний взаємообмін інформацією між вищезазначеними службами.

 

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького районного сектору філії

Державної установи «Центр пробації»

в Тернопільській області

05.11.2020

 

Лановецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області запрошує до співпраці волонтерів

Лановецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.
Взаємодіючи із  уповноваженим органом з питань пробації  в Лановецькому районі, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу різних обставин, умисно чи із необережності вчинили кримінальні  правопорушення, за які їх засуджено до покарань не пов’язаних з  позбавленням волі.
Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Положення «Про організацію діяльності волонтерів пробації», затверджений Наказом Міністерства юстиції України  від 17.01.2017 року№98/5
Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямками:
- сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;
- участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;
- участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;
- участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;
- надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;
- сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
- сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
- участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Уповноважений орган з питань пробації укладає з волонтером пробації, який бере участь у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи, договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією (далі – договір).
За договором одна сторона (волонтер) зобов’язується за завданням іншої сторони (уповноважений орган з питань пробації) особисто безоплатно здійснювати волонтерську діяльність протягом установленого в договорі строку, а уповноважений орган з питань пробації зобов’язується забезпечити волонтеру пробації можливості для здійснення волонтерської діяльності.

Ми Вас чекаємо за адресою:
вул. Волинська,7, каб.№33, м.Ланівці Тернопільської  області, поштовий індекс 47402  к.т.097-06-30-225

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ «Центр пробації» в Тернопільській області

28.10.2020

 

Робоча зустріч  уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району з головою Лановецького районного суду


           24 вересня 2020 відбулася робоча зустріч начальника уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району  Вікторії Трофимчук  з   головою Лановецького районного суду Андрієм Радосюком. Метою даної зустрічі було обговорення порядку складання досудової доповіді  стосовно обвинуваченого відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про пробацію», та обговорено проблемні питання, що виникають в даному напрямку роботи, зокрема, термінів їх  підготовки та направлення до суду.

В рамках даної зустрічі обговорювалось одне з ключових питань співпраці, а саме механізм дії та реалізації питання підготовки і терміни складання досудових доповідей. Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

          Вікторія Трофимчук поінформувала, що у зв’язку із стислими термінами на підготовку досудової доповіді відсутня можливість провести психологічне обстеження та  діагностику з аспектами індивідуального підходу, так як обвинувачені не завжди можуть з’явитись вчасно в зазначені короткі терміни для участі у складанні доповіді  особливо, коли вони проживають у віддалених населених пунктах, а тому було запропоновано в ухвалах суду вказувати строки більше 10 днів для складання досудової доповіді.

24.09.2020

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ Центр пробації в Тернопільській області

Робоча зустріч Лановецького РЦСССДМ з уповноваженим органом з питань пробації Лановецького району

         24 липня  2020 року у Лановецькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась робоча зустріч між представниками Центру – директора Світланою Юзюк, начальником відділу Наталією Галачинською   та начальником Лановецького районного сектору філії ДУ ‘’Центр пробації’’ в Тернопільській області Вікторією Трофимчук. 

         В ході наради було розглянуто питання виконання Меморандуму про співробітництво Лановецького районного Центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді  Тернопільської області  та «Центру пробації» з метою взаємодії  у сфері соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, соціальної адаптації та соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

         Ознайомилися  з Методичними рекомендаціями щодо реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

         Було вирішено подовжувати діяти на засадах партнерства, узгодженості дій, співпраці та взаємодопомоги виконуючи умови Меморандуму.

 

24.07.2020

 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть  українці, перетворюється на фантастичну красу. Всі, від малого до великого, вбираються в барвисті вишиванки. До всесвітнього свята долучилися  і  працівники уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі та прийшли на роботу у вишиванках.

День Вишиванки 2020 у такий складний для всієї планети час присвячується  українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо – турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

21.05.2020

 

 

Працівники уповноваженого органу з питань пробації  Лановецького району Тернопільської області висловлюють щиру подяку керівництву Профспілкової організації за проявлену турботу про здоров`я працівників під час карантину по недопущенні поширення інфекційного захворювання COVID-19,  отриману необхідну допомогу у  вигляді індивідуальних засобів захисту та дезінфікуючих  засобів.

Така підтримка персоналу Лановецького районного сектору створює можливості для захисту себе й оточуючих від поширення короно вірусної інфекції COVID-19,  продовжувати виконувати свої обов`язки та завдання в умовах підвищеного ризику для забезпечення безпеки суспільства.

07.05.2020 р.

 

 

 

Запрошуємо волонтерів до співпраці з  уповноваженим органом                     з питань пробації в Лановецькому районі

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття. Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації (Закон України «Про пробацію»).

Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;

особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;

особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;

звільнені від відбування покарання вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років;

особи, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;

особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

 

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію». Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Положення про організацію діяльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику в сфері пробації.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем проживання, роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у складанні та реалізації виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залучення їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у: перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання; перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк; заходах, пов’язаних із початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають пройти відбір та навчання. Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

47402, м.Ланівці, вул.Волинська,7, каб.№33, роб.тел. 097-0630225 Лановецький районний сектор з питань пробації

 Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

 

ДО УВАГИ СУБ`ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ ЛАНОВЕЦЬКОГО РАЙОННОГО СЕКТОРУ  ДЕРЖАВНОЇ  УСТАНОВИ "ЦЕНТР  ПРОБАЦІЇ"  В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ  ОБЛАСТІ

            Лановецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області переведено на особливий режим роботи з клієнтами в умовах надзвичайної ситуації!

З метою запобігання поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19:

- скасовано групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

- у разі неможливості особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з працівником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет).

            Водночас звертаємо увагу, що встановлені обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації в рішеннях суду!

            У разі неможливості прибуття на реєстрацію у зв’язку з надзвичайною ситуацією (тимчасове припинення транспортного сполучення) Вам необхідно повідомити про це Лановецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області за телефоном 097-0630225 або на електронну адресу: tr11@probation.gov.ua.

 

Лановецький районний сектор Державної  установи "Центр пробації"   в Тернопільській області

 

Презентація-5 років пробації в Україні.

 

05 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який розроблений з урахуванням європейських стандартів пробації.

Згідно даного закону пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

 

Мета діяльності органів пробації - забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом надання необхідної підтримки та допомоги клієнту пробації із залученням спеціалістів різних служб та організацій, надання суду інформації, що характеризує клієнта, а також здійснення нагляду і контролю, аби уникнути вчинення ним повторних правопорушень.

Службу пробації було створено у 2017 році шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції (КВІ), яка відповідала за виконання вироків, не пов’язаних із позбавленням волі. Ця служба здійснювала нагляд за особами, які скоїли правопорушення, щоб забезпечити виконання передбачених судом обов’язків. Тобто, заходи передбачали, передусім, покарання та контроль.

У 2018 році у складі Міністерства юстиції України було створено центральний орган управління діяльністю пробації - Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні.

У м. Тернополі та Тернопільській області функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 17 уповноважених органів з питань пробації (в усіх адміністративно-територіальних одиницях області та м.Тернополі).

 

Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

 

Як працює пробація?

 

1. Досудова пробація - надання суду інформації (досудової доповіді) про особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складання досудової доповіді).

2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів для осіб, до яких застосовується пробація:

-        контроль за поведінкою;

-        нагляд за виконанням обов’язків;

-        надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги;

-        сприяння працевлаштуванню;

-        залучення до навчання;

-        участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності;

-        проведення профілактичної роботи.

3. Пенітенціарна пробація - допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі:

- трудове та побутове влаштування за місцем проживання;

- сприяння в отриманні медичних послуг;

- допомога в адаптації до життя у громаді.

 

Пробаційні програми - спеціальні програми соціально-психологічного або психо-корекційного напряму, які суд зобов'язує пройти для того, щоб людина змінила свою прокримінальну поведінку, своє ставлення до оточуючих, свій внутрішній світ.

Затверджено 4 пробаційні програми для роботи з суб’єктами пробації:

ü    «Попередження вживання психоактивних речовин»,

ü    «Подолання агресивної поведінки»,

ü    «Зміна прокримінального мислення»,

ü    «Формування життєвих навичок».

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об'єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

Реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка, відвідування занять, дотримання певних правил поведінки при цьому, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.

Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб'єкта пробації.

 

Які переваги пробації?

Для держави в цілому:

-   зниження злочинності та кількості ув’язнених осіб;

-   позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче (в 10-12 разів) для держави, ніж перебування особи на пробації;

-   дотримання міжнародних стандартів та європейських цінностей.

Для суспільства:

-   убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

-   справедливе здійснення правосуддя: обрання покарання, необхідного і достатнього для виправлення.

Для особи, яка вчинила правопорушення:

-   можливість змінитися без ізоляції від суспільства, підтримка на шляху до змін;

-   збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

-   збереження роботи та житла.

 

Пробація - цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

Впровадження пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Пробація державі обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення.

Сьогодні в Україні на обліку пробації перебуває понад 65 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини при Лановецькій районній державній адміністрації

            17 січня 2020 року під головуванням першого заступника Лановецької районної державної адміністрації Михайла Батожного відбулося позачергове засідання комісії при районній державній адміністрації з питань прав захисту дитини, участь у  якому взяли представники служби у справа дітей, управління соціального захисту населення, відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації, Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції, Лановецького центру зайнятості, голова Москалівської сільської ради, фахівець бюро безоплатної правової допомоги та начальник  уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району Вікторія Трофимчук.

            На засіданні комісії розглядалися питання щодо доцільності/недоцільності влаштування під опіку дитини сироти в сім`ю опікуна;  про влаштування під опіку ще однієї малолітньої дитини; взяття під соціальний супровід та зняття із соціального супроводу  сімей, які перебували/перебувають у складних життєвих обставинах.

            В  ході розгляду питань приймались до уваги порядок взаємодії суб`єктів соціальної роботи, необхідність вчасного та оперативного реагування на випадки потрапляння  сім'ї в складні життєві обставини; участь батьків у долі та вихованні дітей, відносини в родинах, створення належних умов проживання сімей, характеристики з сільських рад, інформації державних закладів, в яких перебувають діти, виховний потенціал батьків, заходи соціального супроводу сімей.

            В результаті обговорення та після розгляду заяв та документів, вислухавши батьків та опікунів були прийняті рішення, спрямовані на захист прав та законних інтересів дітей,  про доцільність влаштування дитини-сироти під опіку в сім'ю її рідної  сестри; доцільності влаштування під опіку  в сім'ю батька малолітньої дитини.

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області

    Робоча зустріч спостережної комісії та уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі

10 січня 2020 року  в рамках співпраці та з метою належного виконання наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року №974/5/467/609/280 ’’Про затвердження порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб`єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покрання у виді обмеження волі, або позбавлення волі на певний строк’’ за ініціативою начальника  Лановецького районного сектору філії Державної установи ’’Центр пробації’’ Вікторії Трофимчук   проведено робочу зустріч із головою спостережної комісії, першим заступником Лановецької районної державної адміністрації Олександром Батожним.

Під час зустрічі її учасниками був узгоджений алгоритм дій та обговорено питання, що стосуються реалізації заходів пенітенціарної пробації та взаємодії між Лановецьким районним сектором та спостережною комісією у 2020 році. Зокрема, вирішено питання щодо активізації розгляду на засіданнях спостережної комісії поведінки засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі з метою соціально-виховної роботи  та здійснення громадського контролю за їх поведінкою під час перебування на обліку в уповноваженому органі з питань пробації, а також сприяння соціальній адаптації, в процесі підготовки до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

За підсумками робочої зустрічі, головою спостережної комісії було прийнято рішення про необхідність включення питань пов`язаних з пенітенціарною пробацією в порядок денний під час проведення   засідань спостережних комісій Лановецької районної державної адміністрації протягом 2020 року, про що складено відповідний план роботи. Спільна діяльність в реалізації даних заходів буде сприяти виправленню, ресоціалізації засуджених, профілактиці злочинності, попередженню вчинення нових злочинів та правопорушень, що надасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та правослухняний спосіб життя.

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,
 начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

Майстер-клас: “Виготовлення новорічної іграшки”

           7 грудня в рамках співпраці на базі Лановецької центральної районної бібліотеки для дорослих, керівником Лановецького управління соціального захисту населення Корнійчук Русланою Саватієвною організовано  майстер – клас “Виготовлення новорічної іграшки”, який відвідали начальник уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району Вікторія Трофимчук спільно із суб’єктами пробації  і  їхніми дітками.

            Улюблене зимове свято малюків, та й дорослих, вже не за горами. І так хочеться наблизити диво, стати його частинкою. І що може скрасити очікування свята, ніж створення красивих новорічних іграшок своїми руками . Викладач майстер-класу навчила присутніх необхідним знанням та навичкам виготовлення ялинкових прикрас з підручних матеріалів. 

Сьогодні не важко купити ялинкову іграшку на будь-який смак і стиль. Але коли хочеться отримати самому, або подарувати комусь щось оригінальне і душевне – саме час задуматися про те, як зробити новорічні прикраси своїми руками.

         Задумане вдалося швидко втілити у життя. Дітлахи охоче відгукнулися і постаралися вразити оригінальністю виконання новорічних прикрас, а допомагали з великим захопленням їм татусі і матусі. Іграшки з тканини, ниток, шишок, гарбузового насіння і квасолі створили новорічний настрій для всіх.

            Метою даного заходу є виправлення тих рис засуджених, які призвели до конфлікту з законом, а також сприяння позитивним змінам у внутрішньому світі під облікових та накопичення у них досвіду управління своїми емоціями.

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

 

Флешмоб до Всесвітнього Дня української  хустки в Лановецькому районі 

 

Чудовим поштовхом до відродження та збереження українських традицій став новий яскравий флешмоб “Зроби фото з хусткою” до якого 7 грудня в рамках співпраці спільно із Лановецькою районною центральною бібліотекою для дорослих долучилися працівники та жінки, що перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації Лановецького району.

Здавна хустка вважалася українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це

невід’ємна частина української культурної спадщини.  Хустка вважалася жіночим оберегом, а нині вміння її красиво носити й зав’язувати - справжнє мистецтво.

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє. Бережімо їх і поважаймо!!!

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

 

Впровадження пробаційної програми ‘‘Формування життєвих навичок’’

 12 листопада 2019 начальник уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району Вікторія Трофимчук ініціювала проведення робочої зустрічі з головою Лановецького районного суду Андрієм Радосюком, метою якої було ознайомити суддів про зміст та мету пробаційної програми «Формування життєвих навичок», затвердженої наказами Міністерства юстиції України від 23.10.2019 № 3234/5 для повнолітніх суб`єктів пробації та від 23.10.2019 №3235/5 для неповнолітніх суб`єктів пробації.

 Під час зустрічі Вікторія Трофимчук поінформувала, що пробаційна програма «Формування життєвих навичок» - це розвиток та підтримка у суб`єктів пробації навичок успішного спілкування та співпраці, сприяння формуванню просоціальних цінностей та ефективних стосунків у сім`ї, здобуття освіти і працевлаштування, цілепокладання та побудови життєвих планів на засадах загальноприйнятих цінностей.

 Крім цього, начальник сектору пробації розповіла про особливості пробаційних програм для неповнолітніх суб`єктів пробації. Тематика занять сформована у відповідності до основних задач та специфіки підліткового віку і зорієнтована на те, що когнітивна, емоційна, поведінкова та соціальна сфери дитини активно формуються. Більшою мірою у програмах для неповнолітніх використані поведінкові техніки та створено умови для набуття корегуючого досвіду через ігрові методики, матеріал подається з використанням метафор, групових ігор, аналогій із життя підлітків.

 Роботу з під обліковими суб’єктами пробації, на яких судом покладено обов’язок – проходження пробаційної програми, здійснюють працівники пробації, які пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні сертифікати.

 Основною метою служби пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень, а проходження пробаційної програми надає можливість суб’єкту пробації досягнути позитивних змін у поведінці, знайти себе у житті, стати правослухняним громадянином. 

Вікторія ТРОФИМЧУК, 

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

Написання всеукраїнський радіодиктанту національної єдності  в уповноважених органах з питань пробації в Лановецькому районі.

08 листопада вперше  уповноважений органах  пробації Лановецького району прислухаються  до голосу  українського радіо, пишуть диктант  неповнолітній суб ‘ єкт пробації та начальник  сектору Вікторія Трофимчук, щоб з'ясувати, чи добре вони знають рідну мову й висловлюють свою солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. Мета написання диктанту не стільки перевіряти грамотність скільки закликати все більше людей приєднуватися.        Диктант національної єдності, присвячений Дню української писемності і мови. Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку українці - від великого до малого -  можуть узяти участь у написанні радіо-диктанту та з`ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків. Кілька століть нас привчали до думки про нібито ‘’вторинність’’ української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української писемності, історії та культури, що сягає глибокої давни і налічує багато тисячоліть.

Нарешті ми повертаємося до своїх витоків, що робить нас міцнішими у наш непростий час.

 

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького РС

філії ДУ ‘’Центр пробації’’ в Тернопільській області

майор внутрішньої служби

Реалізація пробаційної програми з неповнолітнім суб’єктом пробації

На обліку Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області перебуває неповнолітній засуджений, звільнений від покарання з випробуванням, на якого за рішенням суду покладено обов’язок виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

За результатами проведеної оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та визначення ризиків і потреб неповнолітнього суб’єкта пробації куратором Вікторією Михальчишин було розпочато пробаційну програму “Зміна прокримінального мислення”. Метою обраної програми є досягнення позитивних змін у поведінці, розвиток навичок конструктивного та критичного мислення, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку соціально прийнятних норм поведінки.

Здійснюється ця робота лише працівниками пробації, які пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні сертифікати.

З неповнолітнім проведено чергове індивідуальне заняття “Бажання – рушійна сила”, виконано декілька цікавих вправ, до яких неповнолітній проявив інтерес. Під час заняття визначили у чому різниця між потребами і бажаннями, як змінюються потреби на етапах дорослішання та способи їх задоволення від віку людини та прийшли до спільного висновку, що шлях до реалізації бажань має бути безпечним – не завдавати шкоди ні собі, ні іншим.

Метою проведеного заняття було розвинути у неповнолітнього навички розуміння власних потреб та аналізу різних способів їх задоволення, у тому числі й тих, що призводять до конфлікту з законом, напрацювання конструктивних варіантів поведінки. Пам’ятаймо: “Усі наші дії - вибір”!

Вікторія МИХАЛЬЧИШИН,
 фахівець Лановецького районного сектору філії

ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

 

Виступ на радіо: «Запрошуємо волонтерів до співпраці з  уповноваженими органами з питань пробації в Лановецькому районі»

 

       30 жовтня 2019 року з метою інформування громадськості про діяльність уповноважених органів з питань пробації, начальник Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторія Трофимчук  виступила в   ефірі новин Лановецького районного комунального радіомовлення.

    Під час ефіру Вікторія Трофимчук поінформувала слухачів про основні принципи волонтерської діяльності, розкрила особливості волонтерської діяльності волонтерів пробації, запросила всіх бажаючих  до співпраці  з уповноваженими органами пробації в якості волонтерів. 

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи Центр пробації в Тернопільській області

 

 

Правопросвітницький захід “Стоп булінг” для студентів в місті Ланівці

Сьогодні, у рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в навчальних закладах Лановецького району, фахівець  Лановецького районного сектору Вікторія Михальчишин долучилась до проведення правопросвітницького заходу “Стоп булінг” для студентів  Лановецької філії державного навчального закладу “Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою” з працівником ювенальної превенції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області лейтенантом поліції Михайлом Ревизюком. Проведення лекції саме в цій аудиторії актуальне через те, що серед слухачів знаходився неповнолітній суб’єкт пробації, який здобуває професійну освіту в даному навчальному закладі.

Неповнолітнім розповіли, що булінґ (цькування) – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або створити негативне середовище для людини. Ознайомили з найпоширенішими формами цькування, обговорили наслідки насилля, найактуальнішими з яких є беззахисність, відсторонення від спілкування, підвищена тривожність, девіантна поведінка. Підліткам також наголосили, що за вчинення булінгу законодавством передбачена відповідальність. 

Усі учасники заходу дійшли спільної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість є неприйнятними в освітньому середовищі.  

Вікторія МИХАЛЬЧИШИН

фахівець Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

 

Відбулася  тематична бесіда з під обліковими Лановецького району на тему: “ Насильство в сім`ї”

        29  липня 2019 року під час планової реєстрації засуджених  начальник  уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі  Вікторія Трофимчук   спільно з  працівником  Лановецького  відділення поліції Юрієм Безухом провели з суб`єктами пробації тематичну бесіду на тему: “Насильство в сім`ї”. Для зазначеної категорії осіб, дана тема бесіди  є досить актуальною, оскільки засуджені часто відчувають на собі, або самі вчиняють насильство по відношенню до своїх рідних і близьких.

     Під час бесіди клієнтам пробації роз`яснили норми кримінального та адміністративного законодавства щодо протидії та запобіганню домашнього насильству та те, що домашнє насильство тлумачать як будь-які умисні дії фізичному чи психічному здоров`ю.  

         Отримана інформація допомогла присутнім підвищити рівень інформованості про домашнє насильство, його види, відповідальність за його вчинення, а також куди звертатися, якщо особа піддалася насильству, як поводитися  в ситуаціях, коли провокують насильство.

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

У Ланівцях  показали унікальну виставку речей із зони АТО  та знахідок минулих воєн.

 

28.07.2019 року працівники уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі разом з неповнолітнім суб’єктом пробації відвідали пересувну  виставку зброї із зони АТО, яка була організована   в м.Ланівці товариством Козацько-десантного екологічного осередка ім.Дмитра Байди-Вишневецького.

Виставка формувалась із речей, які віддавали бійці зі Сходу. Серед експонатів є захисна каска, яка врятувала АТОвця під час обстрілу, гранатомети, залишки від розібраних снарядів та мін. Також, було представлено і речі, які вдалося знайти з допомогою металошукача. Переважно це вибухонебезпечні снаряди часів Першої та Другої світових воєн. Експонати виставки неабияк зацікавили неповнолітнього засудженого та дали можливість зрозуміти події, що відбуваються сьогодні в Україні. Він уважно слухав історію створення виставки, про захисників нашої країни – учасників бойових дій, які стали ініціаторами цієї експозиції та передали багато матеріалів для її організації.

З музею вийшли з почуттям патріотизму та з гордістю за героїв, які борються за майбутнє та незалежність нашої України.

Впевнена, що такі патріотичні виставки – гарний приклад для молоді, яка має нести у своєму серці українську державність та патріотизм.

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

Допомога клієнту пробації у виготовлені паспорта громадянина України

 

        26.06.2019 року при постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області встановлено, що ним втрачено паспорт громадянина України, що перешкоджає йому офіційно працевлаштуватися.

         З метою відновлення документа та виконання заходу визначеного індивідуальним планом роботи з суб’єктом пробації, начальником уповноважених органів  з питань пробації в Лановецькому районі Вікторією Трофимчук організовано звернення клієнта пробації до Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області із заявою щодо виготовлення нового паспорта громадянина України. Правопорушник отримав консультування спеціалістів міграційної служби та зібрав необхідні для відновлення паспорта України документи.

         Вікторія Трофимчук,

         начальник Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області 

 

 

 

Продовжується співпраця центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сектору з питань пробації в Лановецькому районі

 

          Сьогодні на базі Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Тернопільській області відбулася чергова  робоча зустріч представників, що надають соціальні послуги суб’єктам пробації та начальника уповноважених органів з питань пробації Лановецького району Вікторії Трофимчук.

Під час зустрічі були обговорені питання проведення спільних заходів соціально-виховного характеру для суб’єктів пробації та співпраці в ІІІ кварталі 2019 року, з метою виявлення тих осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Було проведено моніторинг змін у житті кожного, що перебуває на обліку в уповноважених органах пробації.Обговорено функції та повноваження кожної із сторін, визначено порядок проведення спільної профілактичної роботи серед дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням, або умовно-достроково.З’ясовано проблеми та ситуації, які найчастіше виникають та доводиться вирішувати.

В ході робочої зустрічі було вирішено проводити сумісні бесіди з підобліковими для складання оцінок ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та спільно відвідувати підоблікових за місцем навчання та проживання. Також залучати суб’єктів пробації до масових заходів, що проводяться центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Лановецькому районі.

Важливо зазначити, що основна мета роботи із цією категорією громадян - виявлення причин протиправної поведінки засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, допомога в усвідомленні зроблених ними помилок, пошук  шляхів їх подолання. А найголовніше - пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє.

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області

 

Лановеччина святкує День вишиванки

Сьогодні, 16 травня, у третій четвер місяця українці в усьому світі традиційно відзначають День вишиванки. До свята долучилися працівники уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району, які прийшли цього дня на роботу у вишитому вбарнні.

Це всеукраїнське свято покликане зберегти українські цінності та споконвічні народні традиції, адже до вишиванок завжди ставилися як до святині, могутнього символу благополуччя в родині. І які б складні часи не переживав народ, любов до традиційної вишивки у нас ніколи не згасала. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання. 

День вишиванки не передбачає обов’язкових заходів, кожен може долучитися просто одягнувши вишиванку на роботу чи на навчання. Але носіння етнічного вишитого одягу має глибокий зміст, кожен може виразити свою національну позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вікторія Михальчишин,

фахівець1 категорії Лановецького РС

філії Державної установи “Центр пробації”

в Тернопільській області                               

 

Семінар-практикум “Профілактика правопорушень.

Психологічна допомога діям учасників АТО”

      18 квітня 2019 року в приміщенні комунальної установи “Лановецький районний методичний  кабінет” відбувся  семінар-практикум психологів Лановецьких загальноосвітніх шкіл  на тему : “Профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Психологічна допомога дітям учасників АТО”. На семінар було запрошено начальника уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі  Вікторію Трофимчук, для висвітлення питання як саме працівники пробації сприяють убезпеченню суспільства, попереджаючи вчинення повторних злочинів правопорушниками та як наразі функціонує служба пробації в Лановецькому районі.

       У рамках цієї зустрічі  були висвітлені основні концепції пробації як системи наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до засудженого за рішенням суду та відповідно до Закону України “Про пробацію”. Вікторія Трофимчук  пояснила присутнім, що уповноважений орган з питань пробації в Лановецькому районі реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, у межах своїх повноважень організовує: забезпечення суду досудовими доповідями щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності; здійснення нагляду за особами, які притягнуті до кримінальної відповідальності; виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; реалізацію пробаційних програм; соціально-виховну роботу; підготовку до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі та позбавлення волі на певний строк.

      Пробація – це новий термін в українському законодавстві. У більш ширшому розумінні – це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. Система пробації передбачає роботу з особами, які вчинили злочин, без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної і психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль за особою під час перебування на пробації. Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію волонтерів пробації.

            Під кінець зустрічі всім присутнім психологам запропоновано співпрацювати з уповноваженим органом пробації в Лановецькому районі, в якості волонтерів. Сподіваємося на плідну та ефективну співпрацю. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами : м.Ланівці вул. Волинська,7, каб.№33, к.т.0672916497. 

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

Робоча зустріч Лановецького уповноваженого органу з питань пробації та сектору превентивної діяльності Лановецького відділення поліції

        12 квітня 2019 року в приміщені Лановецького відділення поліції начальником Лановецького уповноваженого органу з питань пробації Вікторією Трофимчук проведено робочу зустріч зі співробітниками сектору превентивної діяльності Лановецького відділення поліції ГУНП                 в Тернопільській області.

        Під час зустрічі були підведені підсумки  співпраці  за І квартал 2019 року, визначені найбільш актуальні напрямки подальшої взаємодії та обговорені проблемні питання, які виникали під час роботи. Акцентовано увагу на необхідність координації спільних дій при проведенні профілактичних заходів із суб’єктами пробації, які перебувають на обліку в Лановецькому районному секторі філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області. Було обговорено питання щодо покращення індивідуально-профілактичної роботи із категорією   підоблікових осіб та можливості залучення працівників поліції до заходів з відвідування суб’єктів пробації за місцем проживання.

       Начальник служби пробації Вікторія Трофимчук довела до відома присутнім  працівникам превенції  Лановецького району   функції територіальних органів Національної поліції України під  час здійснення нагляду  за засудженими до  покарань, не пов’язаних з позбавленням волі відповідно до Наказу Міністерства юстиції України №272/5 від 29.01.2019 року.

       За результатами наради визначено спільні заходи подолання  проблемних питань, для підвищення ефективної взаємодії уповноваженого органу з питань пробації та органів поліції Лановецького району на цьому напряму. 

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській обл

 

Тематична зустріч на тему: “Виборчі права засуджених”

 

   5 березня 2019 року  у приміщенні Лановецького районного сектору філії Державної установи     “Центр пробації” в Тернопільській області в рамках реалізації Всеукраїнського проекту Міністерства юстиції “Я маю право!” з метою реалізації виборчих прав осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, керівником Лановецького бюро правової допомоги  Н.Данилюк спільно з начальником  уповноваженого органу з питань пробації В.Трофимчук було проведено   тематичну зустріч з клієнтами пробації на тему: “Виборчі  права  засуджених”.

   Фахівець правової допомоги провела для  засуджених роз’яснювальну роботу, наголосивши, що вибори – це волевиявлення народу як суверенного верховного суб’єкта влади та опитування громадської думки. Зазначила, куди слід звертатися громадянам, які змінили місце проживання чи проживають на територіях новоутворених ОТГ, як  перевірити себе у списку виборців  на сайті Державного реєстру виборців, в який термін потрібно подати заяву щодо включення їх до списку виборців. Нагадала, що для того, щоб проголосувати, необхідно взяти запрошення на вибори та документ, що засвідчує особу і громадянство: “Ні водійські права, ні студентський квиток, чи різного роду посвідчення не є документами, на підставі яких можуть видати бюлетень. Проте за військовим квитком можуть отримати бюлетень військовослужбовці строкової служби. Але це все можливо за наявності особи у списках виборців”. Крім цього, фахівець бюро правової допомоги  ознайомила клієнтів пробації з основними змінами до Закону України "Про безоплатну правову  допомогу", напрямками роботи  бюро правової допомоги  та додатково проінформувала  присутніх, що отримати правову допомогу можна, звернувшись до Лановецького бюро правової допомоги, яке розміщене  за адресою: м. Ланівці, вул. Незалежності, 20А (4 поверх); тел. (03549) 2-24-59  та Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м.Кременець, вул.Шевченка, 59А; тел. (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc.

Для цілодобово доступу громадян  до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний  телефонний  номер 0-800-213-103

          Вікторія Трофимчук, начальник  Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

Засідання спостережної комісії  Лановецької райдержадміністрації

 

         15 березня 2019 року в приміщені Лановецької державної адміністрації відбулося чергове засідання спостережної комісії за участі начальника Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторії Трофимчук.   На порядок денний було винесено  ряд питань : про стан соціальної адаптації, трудового та побутового влаштування осіб,   звільнених від відбування покарання з місць позбавлення волі та про стан організації  роботи з питань працевлаштування, навчання, побуту звільнених осіб Лановецького району.

         З інформаціями виступили начальник Лановецької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Світлана Філюк, начальник Лановецького  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Юзюк, начальник уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району Вікторія Трофимчук. Заслухавши доповідачів, члени комісії прийняли ряд рішень, зокрема:

- щодо організації соціального патронажу та здійснення соціального супроводу , влаштування, за наявності, до закладів соціального обслуговування для осіб, які засуджені до позбавлення волі або обмеження волі та готуються до звільнення;

- заходи, що сприятимуть виправленню, соціальній адаптації та працевлаштування засуджених осіб, які готуються до звільнення ;

- щодо залучення спостережної комісії до процесу підготовки засуджених до звільнення;  

- щодо обміну інформацією у межах своїх повноважень.

       Саме таке завдання стоїть перед пенітенціарною пробацією в Україні  відповідно до Наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року № 974/467/609/280, та сприятиме виправленню, соціальній та трудовій адаптації засуджених осіб.

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

 

Робоча зустріч голови спостережної комісії та начальника уповноваженого органу пробації Лановецького району

04 лютого 2019 року в приміщенні Лановецької районної державної адміністрації  за ініціативою начальника Лановецького районного сектору філії Державної установи ‘Центр пробації’ в Тернопільській області Вікторії Трофимчук,  проведено робочу зустріч  з першим заступником голови  Лановецької районної державноїх адміністрації, головою спостережної комісії Олександром Батожним   з метою обговорення співпраці та планування спільних заходів на 2019 рік.

         Учасники зустрічі обговорили Порядок взаємодії  установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, який затверджено наказом Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ від 03.04.2018 року № 974/5/467/609/280.

        Особливу увагу під час зустрічі приділили проблемним питанням, які виникають під час впровадження елементів пенітенціарної пробації, зокрема, соціальної адаптації засуджених під час підготовки до звільнення з місць позбавлення волі, відновлення документів, що посвідчують особу громадянина України, можливість надання житла, проблем реєстрації осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі і можливі шляхи іх вирішення.

            На сьогодні питання надання допомоги з соціальної адаптації засуджених осіб під час підготовки  їх до звільнення з місць позбавлення волі належить до числа пріоритетних завдань роботи органів пробації. Людина, яка звільняється з місць позбавлення волі і повертається до звичайного життя, повинна пройти адаптацію в суспільстві та отримати всебічну підтримку і допомогу з боку органів влади та громадських організацій. Саме це надасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та право слухняний спосіб життя.

Вікторія Трофимчук

 начальник Лановецького районного сектору

  філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області

 

 

 Робоча зустріч працівників поліції та районного сектору пробації  в Лановецькому районі.

       Сьогодні в приміщенні Лановецького відділення поліції відбулася робоча зустріч за участю представників сектору превенції   та     пробації Лановецького району. Мета даної зустрічі – визначитися з алгоритмом спільних дій у сфері індивідуально-профілактичної роботи з піднаглядними та своєчасного обміну інформацією.

       Учасниками  зустрічі  було підведено підсумок проведеної  роботи за  4 квартал 2018 року, щодо профілактики повторних злочинів серед суб’єктів пробації. Обговорили питання співпраці між службами в 2019 році. Потрібно посилити профілактичну роботу з особами, засудженими до мір покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, недопущення з їх боку вчинення повторних злочинів. Домовилися проводити спільні заходи  в  першому кварталі 2019 році по перевірці за місцем проживання суб’єктів пробації. Особливу увагу звернули на питання розшуку осіб та притягнення засуджених осіб до кримінальної відповідальності за ухилення від відбування покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Було наголошено, що пріоритетним напрямком взаємодії служб є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобіганню вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Для більш дієвої профілактичної роботи між службами розроблено та затверджено спільний план роботи на І квартал 2019 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

День захисту прав людини в Лановецькому районі.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Саме тому, сьогодні до Міжнародного дня захисту прав людини та в рамках проведення Всеукраїнського тижня права працівники Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області спільно із Лановецьким бюро правової допомоги, Лановецькою державною нотаріальною конторою долучилися до проведення правової обізнаності населення і популяризації діяльності органів пробації та її партнерів.

З  метою формування правової культури у суспільстві  тиждень права розпочали з заходу із старшокласниками Лановецької загальноосвітньої школи  №2. на тему : «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. В ході заходу  фахівець правової допомогиВіта Святинюк проінформувала учнів про те, що  ця дата  була впроваджена Генеральною асамблеєю ООН  в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1950 року Загальної Декларації з прав людини. Декларація стала  першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Загальна декларація прав людини важливий і корисний документ. Проте в ньому не було жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Саме тому в 1989 року ООН прийняла  окремий документ  під назвою «Конвенція про права дитини.». Школярам  названо основні права якими користуються діти, а це :

1.                              Право на життя. Право на ім’я.

2.                              Право на громадянство.

3.                              Право на відсутність дискримінації.

4.                              Право на свободу совісті і релігійних переконань.

5.                              Право на життя з батьками.

6.                              Право на працію і відпочинок.

7.                              Право на захист життя та здоров’я.

8.                              Право на освіту.

9.                              Право на відсутність рабства.

10.                          Право на житло.

11.                          Право на свободу слова.

12.                          Право на отримання інформації.

13.                          Право користування досягненнями культури.

14.                          Право створювати сім’ю

15.                          Право участі у науково технічній та художній творчості.

Начальник пробації Вікторія Трофимчук роз’яснила учням, що однією із найважливіших завдань в Україні є будівництво правової, соціальної, демократичної держави. Головними принципами якої повинні бути верховенство закону та дотримання прав і свобод людини. Великого значення набувають правовова освіта та правове виховання молоді, завдяки яким формується їх свідомість і правова культура. Система  виховної роботи в навчальному закладі спрямована на формування свідомого громадянина – людини з притаманними їй почуттями, вчинками та поведінкою, які поєднуються з потребою й умінням діяти компетентно, забезпечувати в реальному житті гуманістичність ідеалів, стійких ціннісних орієнтирів; вихованню толерантної поведінки, розвитку комунікативних навичок, моральної сфери та реалізації творчого потенціалу.

Учні із задоволенням слухали та переглянули відео на  обрану тему, задавали питання, які їх цікавили та висловлювали свої думки. Наприкінці заходу всі учасники отримали буклети, що інформують про основні права, якими користуються діти, з телефонами національної лінії довіри.

Вікторія Трофимчук

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області

___________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

  Знаємо свої права- виховна година для учнів Лановецької загальносвітньої школи

11 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнського тижня права персонал Лановецького районного сектору спільно із Лановецьким бюро правової допомоги провели виховну годину для учнів Лановецької загальноосвітньої школи №1 на тему:  «Знати право,застосовувати право,захищати право».

Виховна година проводилася з метою виховання у підростаючого покоління громадян поваги до Закону і Права, відповідальності за свої вчинки, формування уявлення про права і свободи громадянина України, а також ознайомити учнів із Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини. Підвести дітей до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки. Було зазначено, що якщо говорити мовою символів, то людина – це птах з двома крилами. Одне крило - це  наші права, друге крило - це обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно. Кожна дитина – немов маленьке деревце. І як садівник плекає кожну квіточку, так і держава піклується про своїх дітей, щоб росли дужими  та розумними громадянинами України, здатними цінувати своє життя, інших людей і природу, свою планету Земля, частиною якої ми є. 

     

     В ігровій формі дітей було ознайомлено із правами, що гарантуються законом і сприятимуть формуванню правового світогляду, системи теоритичних поглядів на права дитини, формувати активну позицію дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, правову свідомість. Розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації і самовиховання. Виховувати пошану до законів України, вчити користуватися своїми правами. Розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації і самовиховання. Розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність. Виховувати дисциплінованість, повагу до товаришів.

 Під час правової години діти мали змогу не лише прослухати лекцію, а й переглянути низку відеороликів на обрану тему, приймали участь в різноманітніх конкурсах, задавали питання, які їх цікавили та висловлювали свої думки. Наприкінці всі учасники отримали буклети, що інформують про основні права, якими користуються діти, з телефонами національної лінії довіри.

Вікторія Трофимчук начальник Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Роз’яснення засудженому порядку виконання покарання у виді громадських робіт

06 листопада 2018 року фахівцем Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторією Михальчишин спільно з начальником сектору реагування патрульної поліції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Олексієм Жмудь в приміщенні Молотківської сільської ради було проведено профілактичну бесіду виховного характеру з громадянином Д., засудженим до покарання у виді громадських робіт. Наголошено, що саме даний вид покарання, як альтернативний позбавленню або обмеженню волі, повинен сприяти його перевихованню через суспільно-корисну працю, яка буде виконуватися на користь громади в якій він проживає.

Засудженому роз’яснено порядок та умови відбування покарання та наслідки від його ухилення, а також вручено направлення до Молотківської сільської ради.

За результатами проведеної бесіди було складено оцінку ризиків вчинення повторного правопорушення, а також ознайомлено засудженого з індивідуальним планом роботи та з наявними вакансіями у Лановецькому центрі зайнятості, запропоновано допомогу у працевлаштуванні.

 

Відбуласяробоча зустріч працівників Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області та Лановецького РЦСССДМ

 23.10.2018 року в приміщенні Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та за участі його працівників відбулася робоча зустріч з персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області, метою якої було обговорення порядку взаємодії щодо проведення роботи з повнолітніми особами, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.

В ході зустрічі  обговорено положення спільної діяльності, які закріплені в  Постановах Кабінету Міністрів України « Про затвердження Порядку виявлення сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей(осіб)» від 21.11.2013р. №896 та « Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» від 21.11.2013р. №895.

Зокрема, було наголошено на тому, що важливою для проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення працівниками уповноваженого органу з питань пробації та складення індивідуального плану роботи із підобліковим є отримання інформації від Лановецького РЦСССДМ   про те чи знаходився суб’єкт пробації на обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, про проведену з ним роботу та про її результати.

За результатами проведеної зустрічі учасники узгодили порядок спільної діяльності, спрямованої на зміну світогляду осіб, що перебувають на обліку в Лановецькому РС, з метою попередження вчинення ними повторних правопорушень, визначили основні напрямки і форми взаємодії, зокрема залучення до спільних виїздів працівників РЦСССДМ за місцем проживання суб’єктів пробації для  проведення оцінок потреб сімей та осіб, які мають конфлікт із законом.                                                   

                                                    http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/.jpgДопомогаклієнту пробації у виготовлені паспорта громадянина України.

06.09.2018 начальником Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віторією Трофимчук організовано звернення клієнта пробації до Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області із заявою щодо виготовлення нового паспорта громадянина України.
 При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області встановлено, що ним втрачено паспорт громадянин України. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування спеціалістів міграційної служби та зібрати необхідні для відновлення паспорта України документи.
 Співпраця Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області та Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/img-cc005db48ce80c33d503545f28bbefcb-v.jpgВідбуласязустрічна тему «Я маю право»

 В рамках проекту «Я  МАЮ ПРАВО» 13 серпня 2018 року в приміщенні Лановецького бюро правової допомоги відбулася зустріч учасниками якої були начальник Лановецького районного сектору з питань пробації Вікторія Трофимчук, клієнти служби пробації та начальник Лановецького бюро правової допомоги  Неля Данилюк.

В ході зустрічі  начальник Лановецького бюро провавої допомоги Неля Данилюк роз`яснила, що засуджені особи, що перебувають на обліку в службі пробації які потребують представництва своїх інтересів у суді, однак не мають достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, можуть звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника-адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта, оскільки дані послуги оплачуватиме держава.

Начальник служби пробації Вікторія Трофимчук повідомила, що відповідно до Закону України «Про пробацію» суб’єкти пробації мають право на роз’яснення своїх прав та обов’язків, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації, оскаржувати рішенння, дії, бездіяльність органів пробації. До індивідуального плану роботи із засудженими працівниками пробації включається разом із заходами нагляду соціально-виховна робота.

 Також  під час проведення заходу, обговорено план спільних дій щодо заохочення кращої практики й координації діяльності та надання безоплатної правової допомоги. Було домовлено про те, що кожного місяця першого понеділка працівники бюро правової допомоги будуть приходити до служби пробації та здійснювати роз’яснення підобліковим щодо надання безоплатної правової допомоги суб’єктам пробації.  

З метою розширення доступу  засуджених до безоплатної правової допомоги   Лановецькому районному секторі  з питань пробації  було  передано відповідні інформаційні матеріали для розміщення на інформаційному стенді, надано відомості про первинну та вторинну безоплатну правову допомогу .

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/20180515_161113.jpg16 травня 2018 року в приміщенні Лановецького відділення поліції відбулася робоча зустріч працівників Лановецького районного сектору з питань пробації  Західного Міжрегіонального  управліннння з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції   спільно з працівниками Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.  Метою зустрічі є покращення співпраці між вказаними службами та забезпечення виконання функцій, передбачених чинним законодавством.  

Під час зустрічі начальник Лановецького районного  сектору з питань пробації  Трофимчук Вікторія Вікторівна  довела до відома особовому скаладу Лановецького ВП КВП  спільний наказ Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 №947/5/467/609/280 «Про затвердження  Порядку взаємодій установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/images.jpg

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

 

 

 

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/foto.png 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Лановецький районний сектор

Філії Державної установи «Центр пробації»  в Тернопільській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Трофимчук Вікторія Вікторівна, майор внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул.Волинська,7 каб.№33, м. Ланівці Тернопільської області, 47402

тел.: 067-29-16-497

електронна скринька: tr11@probation.gov.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v     особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v     особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v     особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

 

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v     можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v     справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v     позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.                                                                                                 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково:

 

 

запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

         ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ СУДУ
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif