Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Соціальний захист населення

Щодо надання пільг окремим категоріям громадян


Важлива інформація для отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг ❗️
✅ З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.
✅Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу .
✅Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).
✅Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
✅З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.
 
 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 ,,Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі” затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовується з 1 жовтня 2019 року.

Розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури у сільській місцевості і селищах міського типу, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі, а саме,  безготівкова і готівкова.

За заявою пільговика, поданою управлінню соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначатимуться виплатні реквізити, виплата пільги буде здійснюватись у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне прострочена понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.

Звертаємо увагу, що управління соціального захисту населення мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг.

Пільговик зобов’язаний повідомляти управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливатимуть на надання пільг.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління соціального захисту населення повертатиметься пільговиком до державного бюджету.

У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішуватиметься у судовому порядку.

Для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики звертаються до управління соціального захисту населення, а у сільській місцевості – до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищних і сільських рад, за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання за рішенням комісії, утвореної при райдержадміністрації ), з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.

Міська, сільські ради складають список осіб окремо за кожною пільговою категорією населення. Список, підписаний міським, сільським головою (іншою уповноваженою особою) і завірений печаткою, подається в УСЗН для звіряння з інформацією, внесеною до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

 Затверджений список є підставою для формування платіжних відомостей на виплату коштів готівкою для придбання твердого палива.

 У разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, зазначені у частині 5 статті 51 Бюджетного кодексу України члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу на підставі:

            - заяви одного з членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;

            - копії свідоцтва про смерть особи;

            - виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім’ї разом з особою.

 У разі зміни реєстрації місця проживання з вибуттям за межі району (міста) протягом бюджетного періоду особа подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання.

 У разі зміни умов проживання особи (підключення житла до системи    газо-, електропостачання для його опалення) отримані нею кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу не повертаються.

 Пільги з оплати послуг газо-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного року.

                                                                                                                    Інформація станом на 01.01.2020 року

Назва категорій

Розмір пільги

Учасники бойових дій

 

- 75% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 75% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 75% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості,  а  також  залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами приміських і міжміських маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно  від  відстані  та  місця проживання;

- позачергове  користування  всіма  послугами  зв'язку  та
позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних  телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50%  від затверджених
тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ).

Учасники війни

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- позачергове  користування  всіма  послугами  зв'язку  та
позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних  телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50%  від  затверджених
тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ).

Інваліди війни

- 100% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 100% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 100% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості,  а  також  залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами приміських і міжміських маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно  від  відстані  та  місця проживання;

- позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і
позачергове  користування  всіма  послугами  зв'язку.  Абонементна плата   за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється у розмірі  50%  від  затверджених тарифів, а для інвалідів Великої  Вітчизняної  війни  та  війни з Японією зі 100%
знижкою від затверджених тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ).

Вдови

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- позачергове  користування  всіма  послугами  зв'язку  та
позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних  телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50%  від  затверджених
тарифів. ( Закон України
“Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ).

Діти війни

- 25% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  в межах середніх  норм  споживання;

 ( Закон України “Про соціальний захист дітей війни” ).

Особи, які постраждали внаслідок ЧАЕС

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ).

Ветерани МВС і ВВС

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості,  а  також  залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами приміських маршрутів;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” ).

Реабілітовані особи (ст. 1) (засуджені)

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості. ( Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” ).

Інваліди загального захворювання

- безоплатний проїзд  всіма  видами  міського  пасажирського
транспорту  (за  винятком  таксі),    автомобільним    транспортом
загального  користування  (за  винятком   таксі) в сільській
місцевості, а також залізничним і водним  транспортом  приміського сполучення та автобусами  приміських  маршрутів  в  межах області (Республіки Крим) за місцем проживання. ( Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”).

Інваліди військової служби

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості;

- позачергове  користування  всіма  послугами  зв'язку  та
позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних  телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50%  від  затверджених
тарифів. ( Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” ).

Вдова військовослужбовця

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” ).

Сільський педагог на пенсії

- користуються безоплатним житлом з опаленням і  освітленням  у  межах  встановлених  норм. ( Закон України “Про освіту” ).

Сільський медик на пенсії

- користуються безоплатним житлом з опаленням і  освітленням  у  межах  встановлених  норм. ( Закон України “Про охорону здоров’я” ).

Сільський бібліотекар на пенсії

- користуються безоплатним житлом з опаленням і  освітленням  у  межах  встановлених  норм. ( Закон України “Про бібліотеки і бібліотечну справу”).

Сільський працівник культури на пенсії

- користуються безоплатним житлом з опаленням і  освітленням  у  межах  встановлених  норм. ( Закон України “Про культуру” ).

Багатодітна сім’я

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про охорону дитинства” ).

Дитина з багатодітної сім’ї

- безоплатний проїзд  всіма  видами  міського  пасажирського
транспорту  (за  винятком  таксі),    автомобільним    транспортом
загального  користування  (за  винятком   таксі) в сільській
місцевості, а також залізничним і водним  транспортом  приміського сполучення та автобусами  приміських  маршрутів  в  межах області (Республіки Крим) за місцем проживання. ( Закон України “Про охорону дитинства” ).

Дитячий будинок сімейного типу

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про охорону дитинства” ).

Сім’я опікуна (піклувальника)

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про охорону дитинства” ).

Жертви  нацистських переслідувань

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання. ( Закон України “Про жертви нацистських переслідувань” ).

Ветерани служби цивільного захисту

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами) в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального  користування  в сільській  місцевості,  а  також  залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами приміських маршрутів;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” ).

Прийомна сім’я

- 50% знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 50% знижка  плати  за користування комунальними послугами (газом, електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх  норм  споживання;

- 50% знижка вартості твердого палива;

- абонементна плата  за  користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. ( Закон України “Про охорону дитинства” ).

Пенсіонер за віком

- безоплатний проїзд  всіма  видами  міського  пасажирського
транспорту  (за  винятком  таксі),    автомобільним    транспортом
загального  користування  (за  винятком   таксі) в сільській
місцевості, а також залізничним і водним  транспортом  приміського сполучення та автобусами  приміських  маршрутів  в  межах області (Республіки Крим) за місцем проживання. ( Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” ).

            З 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та компенсація на тверде паливо і скраплений газ надаються окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 «Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї». Дія даного Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(особи,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи,  віднесені  до категорії 3; дружини  (чоловіки)  та  опікуни  (на  час  опікунства)  дітей  померлих  громадян  з числа  учасників  ліквідації  наслідків  аварії  на  Чорнобильській  АЕС,  віднесених  до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ї,  які  мають  дитину-інваліда,  інвалідність  якої  пов’язана  з  наслідками Чорнобильської катастрофи),«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»(учасники війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови  (вдівці)  та  батьки  померлих  осіб,  які  мають  особливі  заслуги  перед Батьківщиною,«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»(особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною), «Про освіту» (пенсіонери,  які  раніше  працювали  педагогічними  працівниками  у  сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них), Основи законодавства України про охорону здоров’я (пенсіонери,  які  раніше  працювали  медичними  і  фармацевтичними  працівниками  у сільській  місцевості  та  селищах  міського  типу  і  проживають  у  таких  населених пунктах), «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (пенсіонери,  які  раніше  працювали  у  бібліотеках  у  сільській  місцевості  та  селищах міського типу і проживають у них), «Про захист рослин» (пенсіонери,  які  працювали  у  сфері  захисту  рослин  у  сільській  місцевості  і проживають там), «Про охорону дитинства»(багатодітні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей сім’ї,  в  яких  не  менше  року  проживають  троє  і  більше  дітей,  враховуючи  тих,  над якими встановлено опіку чи піклування),«Про культуру»(пенсіонери,  які  раніше  працювали  в  державних  та  комунальних  закладах культури,  закладах  освіти  сфери  культури  у  сільській  місцевості  і  селищах міського типу і проживають у них),Кодекс цивільного захисту України (батьки  та  члени  сімей  осіб  рядового  і  начальницького  складу  служби  цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків; особи,  звільнені  із  служби  цивільного  захисту  за  віком,  через  хворобу  або  за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків) «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни».

На 2020 рік податкова соціальна пільга  становить 2940 грн. Після визначення відповідного права, пільги надаватимуться на рік з місяця звернення та з послідуючим переоформленням через рік на наступний період.

Відповідно Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності;

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Начальник відділу

персоніфікованого обліку                                                        Л.О. Бенцарук
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif