Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Лановецький відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Діяльність Управління.


http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/425.png Інформаційна сторінка Веб-порталу

 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

 

 

Отримуй відповіді на актуальні питання не виходячи з дому!

 

З метою покращення роботи в сфері масової комунікації та вчасного інформування населення щодо змін в пенсійному законодавстві, спеціалісти Головного управління Пенсійного  фонду України в Тернопільській області, провели чергові прямі телефонні лінії для жителів Лановецького, Підволочиського, Теребовлянського та Тернопільського районів.

У ході телефонного діалогу, фахівці Фонду відповіли на ряд актуальних питань стосовно пенсійного законодавства, зокрема щодо перерахунку пенсійних виплат працюючим пенсіонерам, умов пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців, порядку переходу з одного виду пенсії на інший та важливості офіційного оформлення трудових відносин для зарахування необхідного для призначення пенсії страхового стажу.

Окрім того, спеціалісти сервісних центрів розповіли додзвонювачам про переваги користування вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України, який дає можливість самостійно здійснювати контроль за персональними даними та дистанційно отримувати  послуги лише зареєструвавшись в особистому кабінеті користувача.

 

 

Пенсійний збір при першій реєстрації авто у 2021 році

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/15.01.2021.jpgСплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється за першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування                    (п. 7 статті 1 Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Диференційовані ставки збору встановлені залежно від вартості об’єкта.

  3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2021 році із суми до 374 550 грн);

 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2021 році із суми більше 374550 грн до 658 300 грн);

5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2021 році із суми понад 658 300 грн).

Збір сплачується з вартості автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує ціну транспортного засобу.

 

Отримуйте відповіді на актуальні запитання щодо пенсійного забезпечення – в телефонному режимі

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/1_1.pngВ четвер, 14 січня 2021 року, з 11 до 12 год. в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області для жителів Тернопільщини працюватиме пряма телефонна лінія щодо питань пенсійного забезпечення.

На запитання додзвонювачів відповідатиме заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Володимир Івахов. 

Телефон «прямої лінії»: (0352) 23 58 59.

Отримати відповіді на нагальні питання щодо призначення , перерахунків та виплати пенсій можливо не виходячи з дому у телефонному режимі, або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).

 

 

 

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.01.2021 РОКУ

 

З 1 січня 2021 року відповідно до змін у законодавстві для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01.01.2021 року мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі 6000 грн.

Отже, з 01.01.2021 року мінімальний розмір пенсії за віком для зазначеної вище категорії осіб становить 2400 грн. (6000*40%).

Слід зазначити, що перерахунки пенсії у зв`язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати працюючим особам не проводяться. Таким чином, з 01.01.2021 року проведено перерахунки пенсій для 76536 непрацюючих пенсіонерів, з них для 2158 осіб розмір пенсії не змінився, а для                    74378 одержувачів пенсій середній розмір підвищення пенсійних виплат склав 361,85 гривень.

З урахуванням проведеного перерахунку середній розмір пенсії в області на 01.01.2021 року становить 2754,06 гривень.

Перерахунок пенсій проведено Головним управлінням автоматично без звернень пенсіонерів. Виплату підвищених пенсій буде проведено впродовж виплатного періоду січня, тобто з 4 по 25 число, відповідно до встановленого графіку.

 

 

Консультації у телефонному режимі для жителів Тернопільщини

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/4039.jpgОдним із основним завдань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, у період дії карантину, є своєчасне інформування громадян про останні зміни в пенсійному забезпеченні. 

Протягом години жителі області мали нагоду отримати кваліфіковані роз’яснення від заступника начальника Головного управління Володимира Івахова щодо перерахунків пенсійних виплат з 01 грудня 2020 року у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму, запланованих перерахунків пенсійних виплат у 2021 році.

Володимир Івахов повідомив, що відділ обслуговування громадян №11 (сервісний центр) проводить прийом громадян за новою адресою – м. Тернопіль, вул. Лисенка, 1, та разом з тим, звернув увагу слухачів на безпечному, зручному та швидкому способі отримувати пенсійні послуги у електронному вигляді за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України або підключивши мобільний додаток «Пенсійний фонд».

 

 

Відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/unnamed.jpgГоловне Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області звертає увагу, що у зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України в Казначействі України (ЕАП) МФО 899998 відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Нові рахунки вступають в дію з 01.01.2021 року. Звертаємо увагу, що з 01.01.2021 року зарахування на старі рахунки здійснюватися не будуть.

Інформацію про реквізити нових рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів Тернопільській області розміщено на веб-сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області в рубриці «Реквізити рахунків» https://ter.treasury.gov.ua/ua/dlya-gromadskosti/rekviziti-rahunkiv.

  

Отримуйте відповіді на актуальні запитання щодо пенсійного забезпечення – в телефонному режимі

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/111.pngВ четвер, 31 грудня 2020 року, з 10 до 11 год. в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області для жителів Тернопільщини працюватиме пряма телефонна лінія щодо питань пенсійного забезпечення.

На запитання додзвонювачів відповідатиме заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Володимир Івахов. 

Телефон «прямої лінії»: (0352) 23 58 59.

Отримати відповіді на нагальні питання щодо призначення , перерахунків та виплати пенсій можливо не виходячи з дому у телефонному режимі, або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).

 

 

Пенсійним фондом України продовжується фінансування одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8000 гривень

                                                             

Кандидатами на отримання одноразової виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»в Тернопільській області є 16131 особа, з них 8789 фізичних осіб – підприємців та  7342 найманих працівників.

Станом на 27 грудня 2020 успішні заявки для отримання одноразової допомоги застрахованим особам подали 10025 осіб, або 62,15 %, з яких 5949 фізичних осіб – підприємців та 4076 найманих працівників.

22 грудня 2020 року Пенсійним фондом України розпочато виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8000 грн.

 Право отримання одноразової допомоги мають:

наймані працівники, які:

- на 10 грудня 2020 року працюють за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;

- середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;

фізичні особи – підприємці, які:

- на 10 грудня 2020 року зареєстровані 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці (перевірити факт реєстрації – https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці;

- не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.

Нагадуємо: заява для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заповнюється ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) за посиланням https://diia.gov.ua/.../odnorazova-materialna-dopomoga....

 

Жителі області отримують інформацію з пенсійних питань під час прямих телефонних ліній

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/-.jpgСпеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області продовжують надавати громадянам кваліфіковані роз’яснення щодо останніх змін у пенсійному забезпеченні у телефонному режимі. Відбулися чергові прямі телефонні лінії для жителів Лановецького, Підволочиського, Теребовлянського та Тернопільського районів.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/29.12.20.jpg Із запитаннями до фахівців сервісних центрів звернулися пенсіонери та інші категорії населення. Найбільше звернень поступило щодо перерахунку пенсій з 01 грудня 2020 року у зв’язку із зміною соціальних стандартів та умов призначення пенсії у наступному році. Чимало дзвінків надійшло з питань http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/29.12.20..jpgоформлення одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Окрім того, спеціалісти Фонду поінформували дозвонювачів про функціонування вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток «Пенсійний фонд», за допомогою якого усі зареєстровані користувачі мають можливість у режимі онлайн відстежувати інформацію щодо суми призначеної пенсії, перерахунку пенсійних виплат та зарахованого страхового стажу у зручному форматі мобільних пристроїв.

 

 

В умовах карантину – консультації у телефонному режимі

                                                             

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/0551.jpgВ умовах карантину, роз’яснювальна робота з питань пенсійного забезпечення залишається серед пріоритетних завдань діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області. Тому керівництво Фонду щотижнево проводить прямі телефонні лінії.

В черговий раз, на дзвінки додзвонювачів відповідав начальник Головного управління Ігор Москалик.

Громадяни отримали відповіді з питань діяльності Фонду в умовах карантину, перерахунків пенсійних виплат та щодо алгоритму надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Керівник Фонду повідомив додзвонювачам, що відділ обслуговування громадян №11 (сервісний центр) проводить прийом громадян за новою    адресою – м. Тернопіль, вул. Лисенка, 1, та разом з тим, наголосив про можливість отримати необхідну інформацію, подавати документи для призначення пенсії, а також інформацію про зарахування стажу та довідки форми ОК-5, ОК-7, зареєструвавшись на вебпорталі Пенсійного фонду України, не виходячи з дому, без особистого звернення до територіальних управлінь. 

 

 

Пряма телефонна лінія: кваліфіковані та детальні роз’яснення щодо останніх змін у пенсійному забезпеченні

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/28.12..jpgКерівництво Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області продовжує інформувати громадян про останні зміни у пенсійному забезпеченні.

Так, перший заступник начальника Головного управління Алла Якубовська провела чергову пряму телефонну лінію для жителів області.

 У телефонному режимі фахівець Фонду поінформувала громадян про результати проведеного перерахунку пенсій з 01 грудня 2020 року у зв’язку із зміною соціальних стандартів та детально розповіла яким саме категоріям пенсіонерів підвищено пенсійні виплати. Поряд з тим, додзвонювачі цікавилися питаннями щодо умов виходу на пенсію за віком, особливостей пенсійного забезпечення на пільгових умовах, порядку зарахування стажу для призначення пенсійної виплати та як «докупити» страховий стаж, якого не вистачає для оформлення пенсії за віком.

Під час спілкування Алла Якубовська звернула увагу жителів області на  переваги використання електронних сервісів Пенсійного фонду України, оскільки дистанційна форма обслуговування громадян дає змогу оперативно, не виходячи з дому, отримати користувачам вебпорталу Фонду необхідні довідки чи інші документи з підтвердженням QR-коду. 

 

Відбудеться «пряма телефонна лінія»

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/tel.pngУ п’ятницю, 30 серпня 2019 року, з 11 до 12 год. для жителів Лановецького району працюватиме «пряма» телефонна лінія щодо роз’яснення питань пенсійного законодавства.

На запитання додзвонювачів відповідатиме начальник відділу призначення та перерахунків пенсій №10 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Тетяна Ремізова 


 Телефон «прямої» лінії: (03549) 2 14 51.

 

 

 

У Ланівцях відбувся особистий прийом громадян начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігорем Москаликом

 

   В Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України прийом громадян провів начальник  Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик.

   Громадяни перед пенсійного та пенсійного віку, що звернулися на прийом,

цікавили питання проведення перерахунку пенсій за вислугу років, призначення працюючим пенсіонернам при звільненні з роботи одноразової грошової допомоги, перехід з пенсії на загальних підставах на пенсію по ЗУ «Про державну службу».

   Відвідувачів цікавило питання перерахунку пенсій з 01.07.2018 року.

   Ігор Москалик надав вичерпну інформацію на всі поставлені питання, які цікавили громадян згідно чинного законодавства. 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p6130372.jpg Проведено виїзний прийом громадян в Борсуківській об’єднаній територіальній громаді

 

З метою покращення доступності, якості та зручності надання послуг з питань призначення перерахунку пенсій, 13 червня 2018 року в Борсуківській об’єднаній територіальній громаді відбувся виїзний прийом громадян, який провела начальник Лановецького відділу обслуговування громадян Людмила Рейтор.

   Фахівець фонду роз’яснила про умови проведення перерахунку пенсій в зв’язку із звільненням з роботи, надала перелік документів, необхідних для проведення даного перерахунку, та консультації щодо умов та права виходу на пенсію.

   Відвідувачі, які вже є пенсіонерами цікавилися питаннями актуальних змін у пенсійному    законодавстві.

   Пенсіонери які мають статус внутрішньо переміщених осіб мали можливість подати документи для відновлення пенсійних виплат, оформлення електронних пенсійних посвідчень.

   В ході спілкування спеціаліст Лановецького об’єднаного управління зупинилась на питаннях призначення і виплати пенсій на основі електронної пенсійної справи, а також дистанційними формами обслуговування громадян, та Веб-порталу Пенсійного фонду України.

   По завершенню прийому відвідувачам було вручено інформаційні буклети з актуальних тем, а також ознайомлено з відомчим виданням – тижневою газетою «Пенсійний кур’єр» та щомісячним журналом «Вісник Пенсійного фонду України», з яких завжди можна отримати потрібну інформацію щодо новин та змін у пенсійному законодавстві. 

Засідання комісії по питанню виплати заробітної плати працівникам підприємств району  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/474.jpg                                              

 Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Лановецькому районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».

  07.06.2018 року в Лановецькій районній адміністрації Олександр Батожний – перший заступник голови райдержадміністрації, провів чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, в якому прийняли участь: представники місцевої влади та представник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Довгалюк.

   Під час засідання досконало проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня; наголошено на необхідності збільшення надходжень до районного бюджету.

   Підводячи підсумки засідання, Олександр Батожний підкреслив, що співпраця з приватними підприємцями, підприємствами щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення триватиме й надалі.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-8a0e14c1b8a8d30287abaf9595a3e7e2-v.jpgВиїзний прийом громадян проведено у Новосільській об’єднаній територіальній громаді

Одним із напрямків роботи Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України є співпраця з територіальними громадами.

  Черговий виїзний прийом  у Новосільській об’єднаній територіальній громаді відбувся 07.06.2018 року за участю начальника Головного управління Пенсійного фонду України Ігора Москалика, начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного  фонду України Володимира Івашука, заступника начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного  фонду України Лесі Берези, та головного спеціаліста управління Надії Кіндрат. 

З керівництвом управління поспілкувалося чимало бажаючих, жителі села звертались зі своїми проблемними питаннями зокрема, питання призначення, перерахунку та виплати пенсій, та питання розміру пенсій.

   Ігор Москалик надав вичерпну відповідь на всі поставлені йому запитання, а також наголосив що розмір майбутньої пенсії залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати.

  Звернув увагу на важливості легальної зайнятості та необхідності дотримання законодавства про працю.

  Акцентував на необхідності завчасного звернення до об’єднаного управління Пенсійного фонду України, з метою проведення попередньої експертизи належного оформлення документів необхідних для призначення пенсії.

   В ході спілкування мешканцям села були надані змістовні роз’яснення щодо поставлених питань.

Зарплата в «конверті» сьогодні – це життя без гарантій та впевненості завтра.

На сьогоднішній день чимало роботодавців використовують різноманітні схеми приховування виплачуваних доходів, нараховуючи заробітну плату на рівні або нижче рівня законодавчо  встановленої  мінімальної заробітної плати, або й взагалі офіційно не оформляють зі своїми працівниками трудові відносини. Тим самим, вони фактично зменшують їм майбутню пенсію та створюють труднощі з наповненням бюджету Пенсійного фонду. Тому, Лановецьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує, що виплата заробітної плати ”у конвертах” є однією з найболючіших проблем нашого сьогодення.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне, адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) заробітної плати. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня “прозора” зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості по заробітній платі. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка для пред’явлення в органи   Пенсійного фонду при оформленні (перерахунку) пенсії.

Крім того, виплата заробітної плати “в конвертах” призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо.  Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії. Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці .

Проблема виплати зарплати “у конвертах” – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися із цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля. Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати гідну пенсію та в повному обсязі, але це не так, адже Пенсійний фонд веде Державний реєстр застрахованих осіб по кожному платнику, від суми яких буде нараховуватись відповідний розмір пенсії.  В результаті одержання зарплати “в конвертах” вони приречені на мізерну пенсію.

 

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-a4e95308414da4cfa45fe22cd60cc779-v.jpgФлешмоб у підтримку легальної зайнятості відбувся у Ланівцях

 

   Працівник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України спільно з управлінням юстиції провели флешмоб на тему «Легальна робота – гарантія соціальної захищеності».

   Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово - економічного відділу Іван Дмитришин привернув увагу жителів міста до проблем неофіційного працевлаштування та виплати заробітної плати в «конверті». Він роз’яснив небайдужим перехожим, що одержуючи зарплату в «конверті» працівник позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, а також гарантованого права на працю, соціальне та пенсійне забезпечення. Учасники флешмобу активно спілкувалися з громадянами та закликали їх відповідально ставитися до свого майбутнього, адже легальна заробітна плата – це запорука гідної пенсії.  

   Також Іван Дмитришин провів презентацію послуг веб-порталу Пенсійного фонду України, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити, чи сплачує роботодавець страхові внески, та отримати інформацію щодо порядку призначення перерахунку та виплати пенсій.

   У ході спілкування представник Пенсійного фонду роздав пересічним громадянам тематичні інформаційні буклети.

 

27 квітня 2018 р.

Пенсійні послуги стали ближчими для жителів Колодненської об’єднаної територіальної громади

20180427_121724Пріоритетним завданням пенсійної служби району є підвищення якості обслуговування громадян. Важливим кроком в цьому напрямку стало надання послуг з питань пенсійного забезпечення на рівні територіальних громад.

На території Колодненської об’єднаної територіальної громади в приміщенні сільської ради відбулося  відкриття віддаленого робочого місця для обслуговування відвідувачів фахівцями Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.

У відкритті нового робочого місця взяли участь начальник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик, начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  Володимир Івашук та в.о. голови Колодненської об’єднаної територіальної громади Віта Швидка.

Прийом громадян, розпочався одразу після відкриття робочого місця, а також зможуть зручно вирішити свої проблеми і жителі найблищих сіл до нього, а це: Колодне, Шимківці, Болязуби, Глинчуки, Решнівка.

Завдяки налагодженій співпраці між органами Фонду та місцевого самоврядування, вже сьогодні мешканці цієї громади можуть, не виїжджаючи до районного центру, скористатись послугами пенсійної служби за місцем свого проживання та отримати довідкову інформацію чи консультативну допомогу з питань пенсійного законодавства, записатись на прийом до керівництва Фонду області та його структурних підрозділів, замовити та одержати необхідну довідку про розмір пенсії або перебування на обліку, виписку з облікової картки застрахованої особи, отримати виготовлене пенсійне посвідчення або надану раніше трудову книжку, подати заяву про переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, зміну способу виплати пенсії тощо.Організація роботи віддалених робочих місць в об’єднаних територіальних громадах створює додаткові зручності для людей та нові можливості для громад.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-ac4ff91614819b139d90d27ce00bf6f1-v.jpgСемінар-навчання для безробітних

У Лановецькій територіальній громаді відбувся семінар-навчаннядля безробітних, натему: Легальназайнятість-запорукагідногожиттятаналежногорівнясоціальногозахисту.

 Семінар навчання провели:директорЛановецької районноїфіліїТернопільськогообласногоцентрузайнятості СвітланаФілюк,завідувачсекторузабезпеченнянаповненнябюджетуфінансово-економічноговідділуЛановецькогооб’єднаногоуправлінняПенсійногофондуУкраїниТернопільськоїобласті ІванДмитришин.

   Розпочала семінар-навчання Світлана Філюк, з інформацією про стан ринку праці міста, пріорітети в діяльності служби зайнятості.

  Уході семінару-навчання учасників ознайомили зі змінами в законодавстві, послугами, які надає служба зайнятості, та новим онлайн-формами роботи.

  Присутнім наглядно показали процедуру реєстрації роботодавця в електронному кабінеті на оновленому сайті Державної служби зайнятості, продемонстрували переваги доступу до інформації: ознайомлення з резюме безробітних, професійно-кваліфікаційним складом осіб, які перебувають на обліку тощо.

   Іван Дмитришин, звернув увагу безробітних на залежності страхового стажу від сплати страхових внесків, та відповідальності роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення.      Розповів про особливості виходу на пенсію та обчислення розміру пенсії відповідно до напрацьованого стажу включаються періоди, за які у повному обсязі були сплачені страхові внески. Повідомив, що кожен може контролювати розмір пенсії та особисті дані з реєстру застрахованих осіб, а також скористатись послугою «пенсійний калькулятор» за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Учасники семінару-навчання мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання, обмінятися думками.

 Зустріч з представником громадської організації

   В Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду відбулася зустріч з представником громадської організації Іваном Стецюком. 

   В зустрічі прийняли участь: начальник Лановецького відділу призначення, перерахунку та виплати пенсій Марія Козак, та головні спеціалісти Лановецького відділу обслуговування громадян Людмила Рейтор, Юлія Рачковська.

   Під час заходу обговорили питання соціального та пенсійного забезпечення, а також надавались роз’яснення щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

   Було акцентовано увагу на функціонуванні веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України,  який забезпечує надання інформативних послуг громадянам та застрахованим особам безпосередньо через мережу, не виходячи з дому, а також про можливість отримання важливої інформації із газети «Пенсійний кур’єр». 

   На всі поставлені питання Іван Стецюк отримав кваліфіковані роз’яснення.

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p3300285.jpgЗустріч з представником громадської організації

  В Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду відбулася зустріч з представником громадської організації Іваном Стецюком. 

   В зустрічі прийняли участь: начальник Лановецького відділу призначення, перерахунку та виплати пенсій Марія Козак, та головні спеціалісти Лановецького відділу обслуговування громадян Людмила Рейтор, Юлія Рачковська.

   Під час заходу обговорили питання соціального та пенсійного забезпечення, а також надавались роз’яснення щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

   Було акцентовано увагу на функціонуванні веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України,  який забезпечує надання інформативних послуг громадянам та застрахованим особам безпосередньо через мережу, не виходячи з дому, а також про можливість отримання важливої інформації із газети «Пенсійний кур’єр». 

   На всі поставлені питання Іван Стецюк отримав кваліфіковані роз’яснення.

 

 

 

Брифінг за легальну зайнятість

   У приміщенні Лановецької районної державної адміністрації відбувся брифінг на тему: «План заходів робочої групи щодо виявлення неоформлених працівників при проведенні обстеження робочих місць на квітень 2018 року».

   До складу робочої групи увійшли представники всіх органів влади, які в межах своїх повноважень ведуть аналіз, та боротьбу з порушенням законодавства в частині легальної оплати праці та зайнятості населення, а саме: Державна податкова служба – Володимир Горощук, Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду – Іван Дмитришин, Лановецька філія районного центру зайнятості Ольга Грицай, Управління соціального захисту населення –Тетяна Воронюк, Оксана Копійковська.

   Ця група  тримає на постійному контролі діяльність керівників підприємств, які платять мінімальну заробітну плату.

  Ще одним напрямком роботи є проведення обстежень суб’єктів господарювання з питань легалізації та детінізації праці найманих працівників.

   Учасники брифінгу ще раз наголосили на ризиках, які несуть працівники та роботодавці при неналежному оформлені трудових відносин та мінімізації заробітної плати.

   Основні питання стосувались шляхів становлення та розвитку цивільного ринку праці та вжиття заходів щодо легалізації заробітної плати.

 

Описание: D:САЙТПенсійний фондIMG-1df0cbb8584c81f8e9237605812f5a27-V.jpg      14 березня 2018 року працівниками управління Пенсійного фонду України відбувся прийом громадян у Новосільській територіальній громаді.

Новосільська громада знаходиться на території Підволочиського району одна із найменших в районі. До її складу входять 3 сільських ради: с.Нове Село, с.Гнилиці, с.Лисичинці , де  проживає 3731 мешканців, з них 967 пенсіонерів.

На прийомі громадян були: перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Алла Якубовська, начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  Володимир Івашук, заступник начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Леся Береза, та голова Новосільської територіальної громади Ілько Стахурський.

 Під час прийому громадян обговорено питання надання фахівцями Управління безпосередньо на території громади послуг з використанням сучасних інформаційних технологій із забезпеченням дотримання вимог та принципів надання послуг у громаді, з подальшою обробкою пенсійної документації.

    Алла Якубовська наголосила, що метою тісної співпраці з територіальною громадоює, покращення якості обслуговування громадян. Пенсіонери зможуть отримати консультації з усіх питань, що належать до компетенції Пенсійного фонду України, зокрема щодо порядку  призначення, перерахунку та виплати пенсій, роз’яснення норм чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення, не відвідуючи при цьому управління Фонду.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-b3fa2d12301e946993472f61a9ed611e-v.jpg 

   12 березня працівниками Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  спільно з управлінням юстиції проведено флешмоб.

   Учасники акції розповіли перехожим про те, що одержуючи неофіційну зарплату людина позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, а також наголосили на важливості укладання трудових договорів та дотримання законодавства з оплати праці.

   Під час заходу громадянам були роздані тематичні буклети та консультації з питань зайнятості населення та інших питань, що турбують сучасних Ланів чан.

 Запропоновано зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю за даними, про сплату пенсійних внесків роботодавцем за найманого працівника.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-b0dd031055e392fb134d7da0bded5bc0-v.jpg  

В Лановецькій райдержадміністрації 02 березня 2018 року  відбулося позачергове засідання комісії у зв’язку з ситуацією, яка склалась у сфері споживання природного газу.

   Участь у засіданні взяли: Голова Лановецької райдержадміністрації Юліан Сірант, начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимир Івашук, члени комісії та керівники підприємств, установ організацій.

   Комісія вирішила: вжити заходів щодо зменшення споживання природного газу об’єктами теплопостачання навчальних закладів та призупинити в них навчальний процес до 12 березня 2018 року.

   Зменшення споживання природного газу здійснюватиметься за рахунок доведення температурних режимів опалення приміщень до мінімально допустимих значень.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p2280259.jpg  

На базі Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України 28 лютого 2018 року відбулася виїзна колегія по підведенню підсумків роботи об’єднаних управлінь за 2017 рік, в присутності першого заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Якубовської Алли Всеволодівни.

   На якій було заслухано звіт про роботу начальників Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Маринюка Олександра Сергійовича, та начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івашка Володимира Івановича.

   В своїх виступах начальників об’єднаних управлінь було висвітлено роботу та проблемні питання які виникають в процесі роботи.

   Підвела підсумки колегії Алла Всеволодівна Якубовська, яка зосередила увагу присутніх на цільовому використанні коштів підприємств поштового зв’язку для попередження виникнення переплати пенсії.

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p3020268.jpgСпеціалісти Лановецького об’єднаногоуправління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели флешмоб «за легальну зайнятість». Населенню доносилась важливість легальної зайнятості, актуальні питання пенсійного законодавства та недопущення корупційних ризиків.

 Легалізація трудових відносин

  

Виплата заробітної плати у “конвертах” – це проблема яка несе за собою багато негараздів. Нелегальна заробітна плата зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

   Працівники, які одержують гроші “в конвертах”, є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

   Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Необхідно усвідомити, що згода громадян отримувати зарплату “в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-5576ef4516b7cbfaefa901161b63ac3e-v.jpg 

В Лановецькій районній державній адміністрації за участю представника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбулася комісія з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям житлових субсидій, та про включення до ЄДАРПу інформації про пільговиків за місцем фактичного проживання.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-200d5534b3bdef5514d94a6cb396d8dd-v.jpg 

 

В Лановецькійрайонній державній адміністрації відбулося засідання районної тимчасової комісії на якій розглядалися питання щодо погашення заборгованості по підприємствах-боржниках, у яких наявний борг перед Лановецьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області.

 

 

 

 

День вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-08bb6fd93745808ecf0cc88155afb7da-v.jpg 

20 лютого в Україні відзначається день Героїв Небесної сотні. Українці вшановують подвиг учасників Революції гідності та проводять заходи пам’яті Героїв Небесної Сотні. Також, в м. Ланівці на майдані Незалежності відбулася молебень по загиблим героям Небесної Сотні в якій прийняли участь представники місцевої влади, громадськості, школярі, а також працівники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду.

 

 

 

Фахівцями Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проведено «День відкритих дверей»

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img_20180216_141740.jpg 

Під час заходу фахівці Фонду продемонстрували відвідувачам роботу громадської приймальні, що діє за принципом «єдиного вікна», розповіли про нову систему обслуговування громадян на базі централізованої системи призначення та виплати пенсій.

   Головний спеціаліст Фонду Оксана Цюх ознайомила учасників заходу з функціями та завданнями Пенсійного фонду, зі змінами в Пенсійному законодавстві, акцентували увагу на важливості легальної зайнятості для кожного громадянина.

     Громадяни ознайомились з процедурою реєстрації на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, за допомогою якого можна дистанційно взаємодіяти з органами Фонду. Наприкінці заходу присутні отримали відповіді на поставлені запитання та інформаційні буклети.

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p2150247.jpg 

15 лютого пройшла низка заходів присвяченим згаданим вікопомним подіям - виведення радянських військ із Афганістану. Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам зібралися колишні афганці, їхні рідні та друзі, гості-бойові побратими, а також представники районної та міської влади, пересічні Ланівчани. Не байдужими і залишилися представники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду. Розпочали захід із вшанування хвилиною мовчання тих, хто загинув в тій далекій війні. Виступаючи на мітингу, вшановуючи пам'ять молодих юнаків, життя яких навіки залишилося в ущелинах ісламської країни, вклонилися і тим, хто повернувся живим, але з кривавою та скаліченою побаченим душею. Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p2130239.jpg 

 

     Чернихівецька об’єднана територіальна громада, що у Збаразькому районі – одна із найменших на Тернопільщині. До її складу входять три села: Чернихівці, Старий Збараж, Верняки та об’єднує трохи більше 2 тисяч мешканців, з них 582 пенсіонери.

13 лютого відбулося відкриття віддаленого робочого місця для працівників управління Пенсійного фонду. У заході взяли участь начальник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик, начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  Володимир Івашук та голова Черниховецької об’єднаної територіальної громади Марія Кипибіда, на якій вирішено питання надання фахівцями Управління безпосередньо на території громади послуг з використанням сучасних інформаційних технологій із забезпеченням дотримання вимог та принципів надання послуг у громаді, з подальшою обробкою пенсійної документації.

Ігор Москалик наголосив, що метою тісної співпраці з територіальною громадою є покращення якості обслуговування громадян. Пенсіонери зможуть отримати консультації з усіх питань, що належать до компетенції Пенсійного фонду, зокрема щодо порядку  призначення, перерахунку та виплати пенсій, роз’яснення норм чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення, не відвідуючи при цьому управління Фонду.

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-03d8dc79a43928337f5cb2e27e2a3dd7-v.jpg 

            У Лановецькій райдержадміністрації відбулося позапланове засідання колегії з питань виконання районного бюджету, стану надходження коштів до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, виплати заробітної , інших соціальних виплат за 2017 рік. На якій завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Іван Дмитришин ознайомив присутніх із станом погашення заборгованості та надходження платежів до бюджету Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України за 2017 рік.

 

                                         

                                              Зміни в пенсійному забезпеченні

Із 1 січня 2018 року набули чинності нові законодавчі норми

 Для тих, що вже отримують пенсію

   Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII (далі –Закон 2148) Пенсійний фонд України здійснив перерахунки пенсій, а саме:

- особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсій за віком за наявності в чоловіків страхового стажу встановлено в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн). Мінімальна заробітна плата, визначена законом про Державний бюджет України на 2018 рік, становить 3723 грн;

- здійснено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, що втратили працездатність-13730 грн.

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-f18247171edcb07c72ca9caec63f48fc-v.jpgСемінар-навчаннядля роботодавців

З питань змін трудового законодавства, ефективні способи дотримання законодавства про працю та попередження порушень законодавства про працю зміни та порядок сплати ЄСВ.                          Лановецькій райдержадміністрації відбувся семінар-навчання для роботодавців з питань змін трудового законодавства, зміни та порядок сплати ЄСВ.

       Інформували: Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області; начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості; завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області; головний державний інспектор Лановецького відділення Кременецької ОДПІ Тернопільської області.

           Звернуто увагу присутніх, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних громадян з 01 січня 2018 року до 3723 грн. Також присутні обговорили питання своєчасності виплати заробітної плати, строки її виплати, строки розрахунку при звільненні працівника, виплати всіх сум, що належить йому від підприємства. Звернули увагу присутніх, що при обчисленні розміру заробітної плати найманого працівника, для забезпечення її мінімального розміру, не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат, порядок заповнення звіту при нарахуванні ЄСВ, порядок зарахування стажів при нарахуванні заробітної плати менше мінімальної, порядок здійснення доплати до мінімальної заробітної плати.

        Підняті на семінарі питання викликали інтерес у присутніх, під час обговорення доповідачі відповідали на запитання, що цікавили роботодавців.

 Зміни упенсійному забезпеченні

Для тих, що вже отримують пенсію: відповідно до Закону України (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII (далі-Закон 2148) Пенсійний фонд України здійснив перерахунки пенсій, а саме:

особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн). Мінімальна заробітна плата, визначена про Державний бюджет України на 2018 рік, становить 3723 грн;

здійснено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, що втратили працездатність-13730 грн.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/img-d5a16e6dbe2862b3f0c6571e42586d2a-v.jpg25 січня 2018 року в Лановецькій районній раді відбувся брифінг представників виконавчої влади та начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івашука В.І.

   Під час брифінгу розглядались питання про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, про надання іншої субвенції з інших місцевих бюджетів Лановецького району на 2018-2022 роки, та інші актуальні питання.

   Володимир Івашук надав роз’яснення щодо проведених перерахунків з 1 січня 2018 року для осіб яким станом на 1 січня 2018 року виповнилося 65 років, та в кого наявний стаж роботи, в жінок 30 років чоловіків 35 років страхового стажу. Розмір їхньої пенсії становить не менше 40% від середньої заробітної плати по Україні 3723 грн.–1489,20 грн. А також повідомив, що в Україні триває перехід від пенсійного забезпечення до пенсійного страхування, і особлива увага приділяється наявності страхового стажу, який при нарахуванні пенсії вже зараз враховується пропорційно сплаченим страховим внескам на державне пенсійне страхування.

   Під час зустрічі начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Володимир Івашук відповідав на безліч поставлених запитань.

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/.jpg 

 

Відбулося засідання комісії з питань дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

   В Лановецькій районній державній адміністрації відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яку провів заступник голови Лановецької райдержадміністрації Володимир Кравчук.

   На засіданні було розглянуто питання дотримання рівня мінімальної заробітної плати працівників підприємств, установ та організацій.

   На засіданні комісії було заслухано письмові пояснення восьми керівників підприємств, у яких виплата заробітної плати становить менше встановленого законодавством рівня.

   Піднімалось питання корупції та недопущення корупційних ризиків у роботі державних органів.

 

Легалізація тіньової зайнятості

 Як тільки не намагаються деякі роботодавці приховати зі сплатою єдиного соціального внеску за своїх працівників, аби зменшити витрати. А в кінцевому результаті страждають прості люди, бо саме в них таким чином «крадеться» страховий стаж. Також сприяння легалізації тіньової зайнятості стало для Пенсійного фонду України своєрідною справою.

   Інформація, котру містить Пенсійний фонд України, дає змогу здійснювати моніторинг персоніфікованих даних про заробітну плату працюючих громадян. Під час моніторингу часом спливають просто дивовижні факти.

Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домоленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

   Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Законим України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p1170229.jpg 

  

Відбулося засідання комісії з питань масового вивільнення медичних працівників

 

В Лановецькій районній державній адміністрації відбулася спеціальна комісія для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників.  

Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України прийняли участь у  засіданні комісії з представниками виконавчої влади району.

   Комісія заслуховувала головного лікаря Лановецької комунальної центральної районної лікарні  Гулька Омеляна Миколайовича, про вжиття заходів щодо недопущення масового вивільнення працівників.

   В результаті вжитих заходів підлягає вивільнення 18 працівників молодшого медичного персоналу.

   Учасниками комісії обговорювались питання легальності трудових відносин та ринку праці у районі, рівень виплати заробітної плати та інші актуальні питання.

 

 

Описание: http://www.doz.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/13.jpg Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної

плати та зайнятості населення

 

В Лановецькій районній державній адміністрації відбулося спільне засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, робочої групи з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

   На спільному засіданні було підведено підсумки роботи за 2017 рік, та визначено основні напрямки роботи групи на 2018 рік.

Зокрема: 1. Проводити два рази в місяць обстеження приватних підприємців по питанню оформлення найманих працівників.

                 2. Запрошувати і заслуховувати звіти керівників бюджетних установ в яких найбільша кількість застрахованих осіб які отримують заробітну плату менше мінімальної.

                 3. Заслуховувати звіти підприємств де кількість договорів ЦПХ перевищують штатну чисельність працюючих.

   Представники комісії звернули свою увагу на дотриманні підприємцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif