Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Лановецький відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Інформація для громадян


Як зараховується страховий стаж, напрацьований  в країнах СНД після 01.01.2004 року?

 

Призначення та виплата пенсій в Україні здійснюється згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), іншими законами і нормативно – правовими актами та міжнародними договорами (угодами), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.

            Відповідно до статті 24 Закону страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Закону.

            Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 01 липня 2000 року враховується для обчислення пенсій на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року – за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

            На даний час діє Угода про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (далі – Угода), відповідно до якої пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць Угоди здійснюється за нормами законодавства держави, на території якої вони проживають.

            Ця угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав – учасниць Угоди (стаття 5 Угоди).

            Відповідно, всі держави – учасниці Угоди зобов’язалися захищати права громадян у галузі пенсійного забезпечення, визнавати та виконувати зобов’язання за міжнародними угодами укладеними у цій сфері. Зобов`язання за Угодою стосуються не лише питань призначення пенсій, а й обчислення стажу.

            Згідно статті 6 Угоди, для встановлення права на пенсію громадянам держав – учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь- якої з цих держав, а також колишнього СРСР за час до набрання чинності Угодою.

                        Зарахування до страхового стажу з 01 січня 2004 року періодів роботи на території держав – учасниць Співдружності Незалежних держав, у тому числі  періодів роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, та врахування заробітної плати за періоди роботи на території держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, здійснюється за умови підтвердження сплати страхових внесків до відповідних фондів держав – учасниць  Співдружності Незалежних Держав, на території яких провадилась трудова діяльність.

            Обчислення пенсії проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

 

02.04.2020

 

 

Проведено перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

 

Працюючим пенсіонерам, котрі після призначення чи останнього перерахунку пенсії відпрацювали щонайменше 24 місяці, з 1 квітня 2020 року перераховано пенсії в автоматичному режимі, без особистого звернення пенсіонера до Пенсійного фонду.

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжують працювати, встановлено частиною 4 статті 42 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У разі, якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок проводиться з урахуванням цього страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може бути проведено із заробітної плати за періоди страхового стажу, починаючи з 01.07.2000 року до  моменту проведення перерахунку, із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії буде проводитися не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється. Тобто заробіток, який отримувала особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому разі не враховується.

Збільшення пенсії буде залежати від величини заробітної плати і тривалості страхового   стажу та визначатиметься для кожного пенсіонера індивідуально.

Тобто, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії працював і останній раз перерахунок з додаванням стажу відбувався не пізніше, ніж з 01.04.2018 року, то з 01.04.2020 року такий перерахунок відбудеться автоматично. При цьому наголошуємо, що звертатися за проведенням перерахунку не потрібно.

Загалом, у Тернопільській області перераховано пенсію 24,3 тис. пенсіонерам, з яких 7,8 тис. осіб збільшено розмір пенсійної виплати. Середній розмір підвищення становить 124,18 грн.

Виплата пенсій в новому розмірі буде забезпечена протягом виплатного періоду  в квітні 2020 року.

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

25.03.2020

В умовах карантину -  послуги Пенсійного фонду онлайн!

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області наголошує, що в Пенсійному фонді України діє сервіс із надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом. Послуга доступна для користувачів Вебпорталу Пенсійного фонду України, які увійшли на Портал за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:

  • довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
  • довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;
  • витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо. Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm .

 

04.05.2018р.

 

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

 

Фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску (пункт 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон).

Водночас відповідно до частини четвертої цієї статті фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які вибрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізична особа підприємець, яка набула статусу пенсіонера за віком та отримує відповідно до закону пенсію, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для такої категорії платників Законом не передбачено, то місяць, у якому така особа набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Варто зазначити, що платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону). Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина друга статті 9 Закону).

 

 

 

04.05.2018р.

 

ЧИ ПОТРІБНО ЗДІЙСНЮВАТИ НАРАХУВАННЯ ЄСВ ВИХОДЯЧИ З РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ?

 

Згідно з частиною тринадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Норма частини п’ятої статті 8  Закону щодо нарахування та сплати єдиного внеску з розрахунку не нижче за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на місяць не поширюється на заробітну плату працюючої особи з інвалідністю, працевлаштованої за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка ЄСВ 8,41%.

Для зазначеної особи сума єдиного внеску розраховується (нараховується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Тобто якщо в працюючої особи з інвалідністю за неповний робочий день заробітна плата менша за мінімальний розмір, то роботодавець не зобов’язаний застосовувати до такої зарплати  норму частини п’ятої статті 8  Закону: нарахування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану заробітну плату.

 

 

 

24.04.2018р.

 

Чи повинен пенсіонер повідомити  Пенсійний фонд,

про звільнення з роботи

 

 

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів із часу їх виникнення.

Відповідно до п.2.21  Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (зі змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, документами, які підтверджують, що особа не працює (не здійснює діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.

У разі звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку, як одержувача пенсії про дату звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою  нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) поданням заяви.

Для переведення Вас до категорії пенсіонерів, що не працюють, і здійснення відповідного перерахунку пенсії потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду України, в якому Ви перебуваєте на обліку, як одержувач пенсії, подати особисто відповідну заяву й оригінали документів  про припинення трудової діяльності або надіслати поштовим відправленням завірені у визначеному порядку копії документів про припинення трудової діяльності та відповідну заяву.

 

 

24.04.2018р.

 

Про право на пенсію

 

 

В чоловіка 35 років страхового стажу, але не досяг 60-річного віку. Чи є право на пенсію?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року. Тобто для призначення пенсії за віком треба не тільки мати необхідний страховий стаж, а й досягти певного віку.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають чоловіки за наявності страхового стажу від 25 до 35 років (залежно від року виходу на пенсію).

Із 1 січня 2028 року за наявності 40 і більше календарних  років страхового стажу пенсію за віком призначатимуть незалежно від віку.

Призначення пенсії за віком за наявності 35 років страхового стажу до досягнення чоловіками 60 – річного віку законодавством не передбачено.

 

 

 

24.04.2018р.

 

Який порядок поновлення виплати пенсії, якщо її тривалий час не одержували?

 

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) пенсія виплачується щомісяця не пізніше, як 25 числа місяця, за який її виплачують, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату й доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Виплата припиняється в разі неотримання пенсії протягом шести місяців підряд.

Згідно з частиною другою статті 49 Закону поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин і за наявності умов для поновлення її виплати.

Заява про поновлення виплати пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником в  орган, який призначає пенсію, за місцем перебування на обліку, як одержувача пенсії (пункт 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22 – 1 (зі змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846).

З питань поновлення виплати пенсії пенсіонеру треба особисто звернутися в територіальне управління, в якому він перебуває на обліку.

 

 

24.04.2018р.

ЯК МОЖНА ЗМІНИТИ РОЗМІР ВИПЛАТИ?

 

Жінка отримує пенсію за померлого чоловіка, який був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС. Чи можна отримувати власну пенсію за віком і половину пенсії чоловіка?

 

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає призначення таких видів пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності та пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Особі, яка має право на різні види пенсії одночасно, призначають один із них за її вибором.

 

Відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дружина, яка втратила годувальника із числа постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Порядок обчислення такої пенсії та розмір щомісячної компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

 

Якщо особа, котрій призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, бажає отримувати інший вид пенсійної виплати, на який має право (зокрема, за віком, по інвалідності), вона може перейти на інший вид пенсії, подавши до органу Пенсійного фонду відповідну заяву.

 

Отримання одночасно двох видів пенсії (наприклад, власної пенсії за віком та 50% розміру пенсії померлого годувальника) чинним законодавством України не передбачено.

 

 

13.04.2018р.

 

35 років страхового стажу, якщо працюєш легально-це реально!

 

Основне завдання пенсійної реформи полягає у підвищенні рівня соціальної захищеності громадян. Це потребує значних обсягів фінансових ресурсів та збалансованості бюджету Пенсійного фонду.

Основними факторами, що впливають на наповнення пенсійного бюджету, на реалізацію реформ пенсійного забезпечення є: офіційна зайнятість населення; чисельність працюючих, за яких сплачується єдиний внесок; рівень заробітної плати працюючих.

Питання детінізації заробітної плати залишається актуальним, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено внески, залежить і право на пенсію, і розмір пенсійної виплати.

На сьогодні чисельність працюючих скоротилася. Серед головних причин цього – перебування громадян на заробітках за кордоном, неофіційне працевлаштування та безробіття, тому є не сплата внесків до Пенсійного фонду. Звісно, самим працівникам Пенсійного фонду цієї проблеми не вирішити. Саме це в майбутньому призведе до того, що ця категорія громадян не набуде необхідного страхового стажу. Саме ця категорія підпадає під ризики тінізації фонду оплати праці

У результаті діяльності робочих груп з легалізації зарплати, роз’яснювальної роботи легалізовуються робочі місця. Але цих заходів недостатньо для виведення грошей з тіні, легального оформлення працівників та забезпечення гідної зарплати для них. Основним важелем впливу на ситуацію має бути проведення на постійній основі інформаційно-роз’яснювальної роботи, насамперед, серед молоді, майбутніх працівників та тих, хто вже розпочав трудову діяльність. Лише зміна ставлення до сплати податків стане запорукою не лише наповнення бюджету усіх рівнів, підняття економічного та соціального статусу держави а й забезпечить гідне майбутнє.

20.03.2018р.

 

Про перерахунок пенсії особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства

 

На виконання Закону України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон 2148) органами Пенсійного фонду України з 01.10.2017 здійснено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ((далі - Закон 1058), у тому числі особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства, із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки, що становить 3764,40 грн.

На виконання положень частини другої розділу ІІ Закону 2148 з 01.10.2017 під час перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, щомісячної державної адресної допомоги особам з інвалідністю, у тому числі особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства, органи Пенсійного фонду України застосували розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановлений на 01.12.2017 Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373,00грн), збільшений на 79 грн (1452,00грн).

Зазначений розмір прожиткового мінімуму застосовується, зокрема, під час призначення, перерахунків пенсій, визначення розмірів надбавок, підвищень, щомісячної державної адресної допомоги особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання, особам з інвалідністю з дитинства доти, доки не буде встановлено розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, який буде більший за розмір, встановлений на 01.12.2017 та збільшений на 79,00 грн.

Із 01.12.2018 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становитиме 1497,00 грн, що буде підставою для перегляду пенсійних виплат та їх складових, які базуються на прожитковому мінімумі.  

 

20.03.2018р.

 

Про право виходу на пенсію державних службовців, які працюють

в органах місцевого самоврядування

 

 

Після набуття чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII (далі - Закон 889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за загальним законом (стаття 90 Закону 889).

Водночас стаття 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХII (далі-Закон 3723) застосовується до осіб, визначених пунктами 10 і 12 Прикінцевих положень Закону 889.

Право на призначення пенсії за Законом 889 мають:

- державні службовці, які на 01.05.2016 обіймають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України;

- особи, які на 01.05.2016 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Час роботи в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, до 4 липня 2001року, по дату набуття чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

 

20.03.2018р.

 

Про право виходу на пенсію державних службовців, які працюють

в органах місцевого самоврядування

 

 

Після набуття чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII (далі - Закон 889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за загальним законом (стаття 90 Закону 889).

Водночас стаття 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХII (далі-Закон 3723) застосовується до осіб, визначених пунктами 10 і 12 Прикінцевих положень Закону 889.

Право на призначення пенсії за Законом 889 мають:

- державні службовці, які на 01.05.2016 обіймають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України;

- особи, які на 01.05.2016 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Час роботи в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держ

13.03.2018р.

 

Легалізація робочих місць та заробітної плати - соціальна

захищеність кожного

 

В Україні в нинішніх кризових умовах гостро постала проблема легалізації заробітної плати. Значна частина роботодавців усвідомлюють важливість цієї проблеми і працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

Громадяни, які погоджуються працювати без оформлення трудових правовідносин та отримувати заробітну плату в «конвертах», не лише сприяють розвитку «тіньових» схем ухиляння від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Під загрозою стає не тільки гідне пенсійне забезпечення на старість, але й інші соціальні виплати. Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем. При цьому кожний працівник повинен знати, що страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхового та єдиного внесків. Вирішити проблему із легалізацією заробітної плати і найманих працівників можна лише спільними зусиллями.

Відповідно до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням Законів України, яка підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Тому в черговий раз звертаємося до всіх роботодавців, які використовують найману працю, з проханням усвідомити свою відповідальність перед працівниками та легалізувати трудові відносини у відповідності до чинного законодавства, а щодо громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у «конвертах».

Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі не менше законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу для призначення (перерахунку) пенсії!

 

13.03.2018р.

Про зміни до Закону про єдиний внесок

 

З 01.01.2018 змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі-єдиний внесок). Статтею 8 Закону України від 07 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату з 01 січня 2018 року у розмірі 3723 гривні. Отже, відповідно до внесених змін, у 2018 році сума максимальної величини бази нарахування єдиного внеску становитиме 3723х15=55845,00 гривень.

Виключено абзац другий пункту 3 частини першої статті 7 Закону №2464. У зв’язку з чим з 01.01.2018 змінено розмір мінімального страхового внеску для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України. Відтепер для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від того, до якої групи платників єдиного податку їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. З 01.01.2018, згідно з пунктом 51 частини першої статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску.

Згідно з внесеними змінами, з 01.01.2018 особи, зазначені, зокрема, у пункті 4 частини першої статті 4 Закону №2464, звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Про звільнення від сплати єдиного внеску

Чи потрібно здійснювати нарахування ЄСВ виходячи з розміру мінімальної зарплати особам з інвалідністю?

Інформація для осіб передпенсійного віку

Умови призначення пенсії за віком

Зарплата в «конверті» сьогодні – це життя без гарантій та впевненості завтра.

 

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах час строкової військової служби

   Зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на час призову на строкову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах.

   Час навчання за спеціальність в професійно-технічних закладах зараховується до пільгового стажу за умови, якщо протягом 3 місяців після закінчення навчання особа працевлаштувалася за набутою (пільговою) професією (стаття 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту»).

   Оскільки особа протягом 3 місяців після закінчення навчання в пофтехзакладі працевлаштувалися за набутою (пільговою) професією, час навчання за спеціальністю в професійно-технічному навчальному закладі зараховується до пільгового стажу.

   Зважаючи на те, що на час призову на строкову військову службу особа працювала за професією, що передбачає право на пенсію на пільгових умовах, військову службу також зарахують у пільговий стаж.

   Водночас треба пам’ятати, що навчання та військова служба враховуються в розмірі, який не перевищує всього наявного стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення. А пільговий стаж роботи має бути підтверджено відповідно до зазначених вимог.

 

Пенсійне забезпеченняокремихкатегорій громадян

 

 Право на призначення дострокової пенсії за віком мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в анти терористичній операції в районах її проведення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в анти терористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в анти терористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії Ії соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Веб-порталПенсійного фонду України - сервіс без черг та зайвих витрат 

http://portal.pfu.gov.ua/ 

Описание: Описание: Описание: http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23439/image002.jpgСьогодні у багатьох громадян час від часу виникає необхідність отримати певну консультацію з питань, які входять до компетенції органів Пенсійного фонду України. Саме веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду і покликаний вирішувати ряд питань його користувачів з мінімальними затратами часу. Це реалізація можливості громадянина дистанційно отримувати певні послуги: чи то з питань пенсійного забезпечення, чи з питань наявної інформації в реєстрі застрахованих осіб про себе. А також можна отримати відповіді на питання, які цікавлять, тощо. Корисною є також можливість подання запитів для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе отримати під час особистого звернення до органів Пенсійного фонду та інше.

Звертаємо увагу, що також існує можливість подачі заяви на реєстрацію безпосередньо з порталу (без особистої явки до органу Пенсійного фонду). Але слід враховувати, що така послуга доступна тільки при наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП), що також надає додаткові можливості, а саме: подання звернень щодо перерахунку пенсії без безпосередньої явки до відділу Пенсійного фонду; подання звернень щодо призначення пенсії без безпосередньої явки до відділу Пенсійного фонду України; перегляд електронної пенсійної справи.

Важливим є той факт, що під час реєстрації ідентифікація користувачів може здійснюватися за допомогою електронного цифрового підпису, який міститься на платіжних картках, які одночасно є пенсійним посвідченням.

   Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена – проводиться така процедура тільки один раз. Для цього необхідно звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду. Юридичні особи (підприємства, установи, організації) до управління Фонду за місцем їх фактичної реєстрації. При зверненні необхідно заповнити заяву (можна підготувати заяву вдома за формою, яка викладена на веб-порталі, або заповнити безпосередньо при зверненні до Фонду – при необхідності фахівці Фонду допоможуть Вам у її заповненні). Працівники Фонду ідентифікують особу заявника (представника) шляхом перевірки пред’явлених документів та перевіряють повноту та відповідність вказаних у заяві персональних даних особи даним, що містяться у пред’явлених цією особою документах.

  

20.09.2017

Пенсії в разі втрати годувальника: порядок звернення і умови призначення

           

Веб-портал ПенсійногофондуУкраїни

http://portal.pfu.gov.ua/

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України діє для забезпечення оперативного надання послуг в електронному вигляді.

На веб-порталі міститься багато корисної інформації (зразки заяв, бланків, нормативно-правові документи та ін.). Зареєструвавшись особа може через інтернет записатись на прийом, відслідкувати про себе інформацію (стаж, сплата внесків, розмір пенсії) в тому числі ту, що подається за неї роботодавцем. З більш обширною інформацією  можна ознайомитись із Порядку надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді (Постанова ПФУ від 07.09.2012 №16-1).

Для того щоб стати користувачем електронних сервісів веб-порталу потрібно зареєструватись. Для цього слід звернутись до органів Пенсійного фонду.

 

Лановецькеоб’єднанеуправління Пенсійногофонду України Тернопільської області

(м.Ланівці,  м.Збараж,  смт.Підволочиськ)

 

47402 вул.Грушевського,13  м.Ланівці  Тернопільської обл.   lanivci.ter@pfu.gov.ua

Тел/Факс (03549) 2 16 67

«Гаряча» телефонна лінія (03549) 2 14 51

 

Графік роботи:

понеділок-четвер    8:00 год.–17:15 год.

              п’ятниця     8:00 год.–16:00 год.

  обідня перерва    13:00 год.–14:00 год.

 

 

Контактні телефони

 

Начальник Лановецького об’єднаного управління  2 16 67

(приймальня)

 

Лановецькийвідділобслуговування громадян       2 14 51

(громадська приймальня)

 

Лановецькийвідділ з питань призначення,

перерахункута виплати пенсій                                 2 14 51

 

Відділ платежівдо пенсійної системи                      2 13 96

 

Відділ контрольно-перевірочної роботи                   2 13 96

 

Бюджетно-фінансовий відділ                                    2 13 31

 

Відділ ведення електронних реєстрів та

підтримки інформаційно-аналітичнихсистем          2 17 90

 

Відділперсоналута

організаційно-інформаційної роботи                        2 15 09

 

Юридичний відділ                                                      2 17 90

 

Відділ адміністрування і захисту

Інформаційно-аналітичнихсистем                           2 17 90

 

Адміністративно-господарський відділ                     2 13 31

 

 

47302 вул.Грушевського,3 м.Збараж     zbarazh.ter@pfu.gov.ua

Тел/Факс   (03550) 2 17 08

«Гаряча» телефонна лінія (03550) 2 46 38

 

Перший заступник начальника

Лановецького об’єднаного управління               2 22 82

 

Збаразький відділ обслуговування громадян    2 46 38

 

Збаразький відділ з питань призначення,

перерахункута виплати пенсій                          2 41 22

 

 

47800 вул.Данила Галицького,67 смт.Підволочиськ     pidvolochisk.ter@pfu.gov.ua

Тел/Факс   (03543) 2 35 06

«Гаряча» телефонна лінія (03543) 2 26 43

 

Заступник начальника

Лановецького об’єднаного управління                    2 33 56

 

Підволочиськийвідділобслуговування громадян  2 26 43

 

Підволочиськийвідділ з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій         2 27 12

 

 

Графік прийому громадян

Начальник об’єднаного управління    понеділок, четвер   9:00 год.–13:00 год.

(м.Ланівці)

Перший заступник начальника           вівторок, четвер      9:00 год.–13:00 год.

(м.Збараж)

Заступник начальника                         понеділок  9:00 год.-12:00 год.; середа 14:00 год.–17:00 год.

(смт.Підволочиськ)

 

 

 

 

Графік виїзного прийому громадян

керівництвомГоловного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

у Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області

на І півріччя 2017 року

 

Начальник Головного УПФУ в Тернопільській області

 

26.01.2017    м. Ланівці    прийом громадян 10:00 год.–13:00 год.

26.01.2017    м. Збараж   прийом громадян 14:00 год.–17:00 год.

 

 

Заступник начальника Головного УПФУ в Тернопільській області

 

07.02.2017    м. Ланівці                прийом громадян 10:00 год.–13:00 год.

07.02.2017    смт. Підволочиськ  прийом громадян 14:00 год.–17:00 год.

21.02.2017    м. Збараж                прийом громадян 10:00 год.–14:00 год.

 

16.05.2017    м. Ланівці                прийом громадян 10:00 год.–13:00 год.

16.05.2017    смт. Підволочиськ  прийом громадян 14:00 год.–17:00 год.

30.05.2017    м. Збараж                прийом громадян 10:00 год.–14:00 год.
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif