Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

17.10.2018 ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ


Я особа з інвалідністю III групи внаслідок загального захворювання, пенсію по інвалідності призначено 2017 року. На той час я мала 21 рік страхового стажу. Підкажіть, будь ласка, який розмір пенсії мені належить, якщо я проживаю в гірській місцевості?

 

Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи — 100% від пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи — 90%; особам з інвалідністю III групи — 50%.

Непрацюючі особи з інвалідністю III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058, за наявності страхового стажу, зокрема в жінок 30 років.

Враховуючи відсутність у Вас 30 років страхового стажу, права на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком Ви не маєте.

Тобто пенсію Вам обчислено в розмірі 50% від пенсії за віком, визначеної з урахуванням отримуваної Вами заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, і Вашого страхового стажу. Водночас до наявного страхового стажу (21 рік) додатково зараховано період із дня встановлення інвалідності до досягнення Вами пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058 (залежно від дня Вашого народження).

Статтею 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» передбачено, що розмір державних пенсій, стипендій, усіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які отримали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%. Статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка.

Для встановлення до пенсії відповідного підвищення треба мати посвідчення встановленого зразка або інший документ, який підтверджує проживання, роботу (навчання) особи на території такого населеного пункту. Це передбачено пунктом 2.14 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.11.2005 №22-1.

Водночас розмір Вашої пенсійної виплати як особі з інвалідністю з урахуванням надбавок і підвищень сьогодні не може бути меншим за 1452 грн (розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, 1373 грн, збільшений на 79 грн).
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема