Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

13.03.2018 Право на пенсію за віком на пільгових умовах при


Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 383 від 18.11.2005, передбачено під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовувати Списки № 1 і № 2, що були чинними на період роботи особи. До того ж до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до пільгових Списків.

Основним документом, що визначає, де, ким і протягом якого часу працювала особа, є трудова книжка. Водночас, якщо трудова книжка не містить відомостей, що підтверджують право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, подаються уточнюючі довідки підприємств або їх правонаступників. Якщо йдеться про підтвердження роботи із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, такі довідки є необхідними, оскільки в трудових книжках не зазначено, в яких умовах працювали особи, чи були вони зайняті певними роботами або на певних виробництвах протягом повного робочого дня, а також характер виконуваних робіт.

У довідці має бути зазначено:                 

- періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу;

- професію чи посаду;

- характер виконуваної роботи;

- розділ, підрозділ, пункт, найменування (або номери) Списку № 2, яким передбачено ці роботи.

Водночас довідка про пільговий характер роботи має містити посилання на список, який був чинним у період роботи особи.

У разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника пільговий стаж підтверджується відповідними комісіями в порядку, визначеному постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 за № 1231/13105).

Варто зауважити, що під час призначення пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного п'ятирічного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року таке право впродовж цього періоду має бути підтверджене за результатами атестації.

Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (розділ ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ) передбачені:

 

- електрогазозварники, зайняті різанням та ручним зварюванням, на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки;

 

- електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних машинах, зайняті зварюванням у середовищі вуглекислого газу, на роботах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки, а також на напівавтоматичних машинах;

 

- електрозварники ручного зварювання;

 

- газорізальники.

 

Тобто право на пенсію за віком на пільгових умовах мають як електрогазозварники, так і газорізальники, які працюють у шкідливих умовах протягом повного робочого дня
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема