Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

31.10.2017 Призначення пенсії за вислугу років


Збережено право на пенсію за вислугу років артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та в порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.

Представникам інших професій збережено право на пенсію за вислугу років за умови, якщо такі особи на день набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (пункт 2? розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Таким особам пенсія за вислугу років буде призначатися за їхнім зверненням із дотриманням умов, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення» (наприклад педагогам та медикам – при досягненні пенсійного віку (при цьому якщо на 01.04.2015 вони мають 25 років чи на 31.12.2015 – 25 років 6 місяців спецстажу, пенсія за вислугу років буде призначатися незалежно від віку ) та звільнені з роботи за спеціальністю, яка дає право на пенсію за вислугу років).

Розмір пенсії за вислугу років буде визначатися відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому в частині визначення права будуть застосовуватися положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у тому числі статті 60).

Аналогічно збережено право на пенсію за віком на пільгових умовах жінкам, зайнятим протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну.

Пунктом 2? розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що якщо на день набрання чиності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» такі жінки мають стаж роботи, необхідний для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «е» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (не менше як 20 років), то виходитимуть на пенсію після досягнення віку від 50 до 55 років залежно від дати народження.

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема