Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.02.2017 Коли пенсія не підлягає індексації


Питання нарахування індексації має багато нюансів. Один із них стосується приналежності до об'єктів індексації.

У Законі України «Про індексацію грошових доходів населення» визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, які вони одержали в гривнях на території України і які не мають разового характеру. До таких доходів належать пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення), суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, які виплачують особам, котрі мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Він визначає правила обчислення індексу споживчих цін для здійснення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи й організації незалежно від форми власності та господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.

Водночас пунктом 3 цього Порядку визначено окремі види доходів громадян, які не належать до об'єктів індексації.

Чинним законодавством визначено умови, коли мінімальна пенсія встановлюється в розмірі, який обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму.

Частиною першою статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного в законодавстві.

Шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків і 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, мінімальний розмір пенсії встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80% від середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (стаття 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»).

Окрім того, законодавством передбачено встановлення мінімальних розмірів пенсій для інвалідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, у разі якщо розмір пенсії пенсіонеру визначено залежно від прожиткового мінімуму, така пенсія не є об'єктом індексації, тому не індексується.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема