Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

20.12.2016 ЕЦП І ЙОГО СТАТУС


Сьогодні в нашій країні вже доволі важко знайти людину, яку здивує термін «електронний документ». Зелене світло для широкого застосування електронних документів і цифрового підпису в Україні дали закони «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис», які набули чинності з 28.12.2003 і з 01.01.2004 відповідно.

Ті, хто не вперше стикається з електронним цифровим підписом, добре знають, у чому його відмінність. Його неможливо побачити. Звичайний підпис – це той розчерк на папері ручкою або олівцем, який має зображення. А ЦЕП – певний складний перелік цифр і знаків, зашифрований у спеціальному коді, який не має графічного зображення.

Він містить дві частини. Перша, як згадували вище, - відкрита для всіх, із ким спілкується людина. Ця частина дозволяє вас ідентифікувати. Другу, таємну, знаєте тільки ви.

Для відкритих ключів, які доволі легко перехопити й підробити, застосовують також сертифікати. У перекладі на звичайну мову це щось на зразок їх нотаріального посвідчення, що гарантує справжність відкритого ключа. Сертифікати також мають електронну цифрову форму й так само, як ключ до ЕЦП, зберігаються на певному носії інформації: або на жорсткому диску вашого комп’ютера, або на переносному накопичувачі (диску або флешці).

Сертифікати бувають двох видів: звичайні і посилені. Різниця між ними для пересічного користувача тільки в тому, хто саме створив цей сертифікат. Від того, яким є сертифікат, звичайним чи посиленим, залежить статус ЕЦП.

Відповідно до статті 3 Закону «Про електронний цифровий підпис», ЦЕП прирівнюється до «живого» підпису або мокрої печатки, якщо його підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа. Надавати посилені сертифікати мають право тільки акредитовані центри сертифікації ключів або засвідчу вальні центри чи навіть центральний засвідчуваний орган (функцію якого покладено на Міністерство юстиції).

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема