Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

04.11.2016 Пенсійна реформа: чого чекати?


Розроблена урядом реформа заснована на західному зразку пенсійного забезпечення. Передбачається, що замість одного джерела пенсії будуть виплачуватися з трьох – солідарної (діє зараз), накопичувальної систем та фондів недержавного пенсійного страхування.

Почнуть реформу з наведення порядку в солідарній системі. Сьогодні вона працює таким чином, що внески працюючих громадян забезпечують виплати пенсіонерам. Але вона практично вичерпала свій ресурс. Солідарна система добре працює тільки в тому випадку, коли кожне наступне покоління більше попереднього. В Україні сьогодні прямо протилежна ситуація.

Запровадження накопичувальної системи заплановано на січень 2017 року. До цього часу уряду потрібно встигнути сформувати накопичувальний Пенсійний фонд, який буде контролювати рада фонду, а його склад визначить Кабмін. Рада фонду на конкурсних засадах буде залучати компанії з управління активами. Останні, в свою чергу, будуть управляти залученими коштами згідно із затвердженими радою напрямами інвестиційної діяльності. Такі накопичувальні системи існують в багатьох країнах. І, зокрема, досвід Польщі та Словаччини підтверджує привабливість накопичувальної системи для економіки.

Сьогодні багато роботодавців платять зарплату неофіційно або показують лише частину реального окладу своїх працівників. Таким чином, внески у Пенсійний фонд виявляються набагато меншими, ніж могли б бути. Експерти впевнені, що запровадження накопичувальної системи стане одним із стимулів для детінізації економіки. Українці зрозуміють, що ці гроші – їх особиста власність (кошти з накопичувальних рахунків можна буде успадкувати).

Законопроектом передбачено, що страховий внесок складе 2% від зарплати в 2017 році, а до 2022-го збільшиться до 7%. Накопичувальна система буде обов’язковою для громадян віком до 35 років та добровільною для старших осіб.

Завершальним етапом реформи стане недержавне пенсійне страхування – справа суто добровільна.

 

 

Начальник Бучацького об’єднаного

управління Пенсійного фонду

України Тернопільської області                                              Михайло Бобин

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема