Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

29.09.2016 Про перерахунок пенсії


Запитання:

- У січні 2014 року мені призначили пенсію за віком, водночас я продовжував займатись підприємницькою діяльністю до жовтня 2014 року. У квітні 2015 року я надав в орган Пенсійного фонду України витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення підприємницької діяльності. З якої дати має здійснюватися перерахунок пенсії?

 

Відповідь:

- Фізична особа — підприємець позбавляється статусу підприємця (статусу працюючого) з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (ч. 7 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

 

Тому відповідно до ч. З ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у випадку звернення в квітні 2015 року в орган Пенсійного фонду України з питання перерахунку пенсії у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності у жовтні 2014 року перерахунок пенсії як для непрацюючого пенсіонера, з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (далі — прожитковий мінімум), здійснюється з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про  державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Враховуючи те, що під час призначення пенсії за віком у січні 2014 року було застосовано розмір прожиткового мінімуму на рівні 949 грн, то перерахунок пенсії у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності в жовтні 2014 року не призвів до збільшення розміру пенсії, оскільки в жовтні 2014 року розмір прожиткового мінімуму теж становив 949 грн.

 

Водночас, зважаючи на те, що після призначення пенсії минуло два роки, Ви маєте право на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема