Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

29.07.2016 Щодо призначення пенсії комбайнеру


Відповідно до пункту “в” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі - Закон), правом на пільгове пенсійне забезпечення користуються трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, після досягнення чоловіками 55 років і при загальному стажі роботи не менше 26 років, з них не менше 20 років на зазначеній посаді.

Єдина назва професії “тракторист-машиніст” введена в 1961 році і охоплює, зокрема, професії: комбайнер; механік-комбайнер; тракторист; тракторист-бульдозерист.

Для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників, в яких наводяться відомості, зокрема, стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції (пункт 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637).

Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період  на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи.

Час проходження строкової військової служби буде зараховано до пільгового стажу тракториста, якщо на момент призову на строкову військову службу чоловік працював за цією професією та був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема