Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№372 від 05.07.2011 року Про хід виконання регіональної програми протидії захворювання на туберкульоз в Бучацькому районі


 

 

УКРАЇНА

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

 

 

Про хід виконання регіональної програми

протидії захворювання на туберкульоз

в Бучацькому районі

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про затвердження комплексу заходів щодо боротьби з епідемією туберкульозу», розпорядженням голови  обласної державної адміністрації  від 23 вересня 2008 року № 710 «Про стан захворювання на туберкульоз та організації профілактичних заходів області» в районі затверджено програму протидії захворювання на туберкульоз на 2008-2011 роки.

За звітній період в районі проведена значна робота по реалізації заходів та завдань регіональної програми. Покращено матеріально-технічну базу протитуберкульозної служби, покращилась взаємодія по активному виявленні туберкульозу лікувальної, санітарно-епідемічної служби та  відділів освіти, молоді, внутрішніх справ, центру зайнятості. Протягом останніх трьох років недопущені випадки захворюваності серед дітей та підлітків, значно знизилась смертність населення від активних форм туберкульозу (показник смертності на 100 тис. населення у 2008 році склав 6,4, а у 2010 році - 4,4). Зріс об’єм охоплення дорослого населення профілактичними флюорографічними оглядами (2008 рік – 340, 3 на 1000 дорослого населення, 2010 рік – 492, 5).

Разом з тим, в районі спостерігається ріст захворюваності  на туберкульоз, особливо це стосується сільського населення. Не в повній мірі здійснюється санітарно-освітня робота серед різних верств населення, не досягнуто стовідсоткового охоплення дітей туберкулінодіагностикою. Неналежним чином ведеться спільна робота по подоланні епідемії туберкульозу лікувально-профілактичної служби та органів місцевого самоврядування.

Виходячи з вищенаведеного та з метою забезпечення реалізації заходів і завдань регіональної програми:

1. Інформацію начальника відділу охорони здоров'я райдержадміністрації (Казмірук П.П.) про хід виконання районної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Бучацькому районі взяти до відома.

2. Відділу охорони здоров'я (Казмірук П.П.), освіти (Рудник О.П.), справах молоді та спорту райдержадміністрації (Стронська О.О.), керівникам місцевих засобів масової інформації:

2.1. Активізувати роботу щодо пропаганди здорового способу життя та сприяти у проведенні профілактичних заходів, направлених на попередження захворювання на туберкульоз.

2.2. Удосконалити систему інформування населення з актуальних питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз. Продовжувати проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики і своєчасного виявлення  туберкульозу.

2.3. Вжити заходів щодо організації надання соціальної допомоги хворим, що лікуються амбулаторно у вигляді харчових та гігієнічних пакетів.

3. Відділу охорони здоров'я райдержадміністрації (Казмірук П.П.),  головним лікарям Бучацької ЦКРЛ (Андрусенко Я.П.), Золотопотіцької  РКЛ (Понтус В. А.):

3.1. Покращити ефективність обстеження населення  методом флюоро-рентген та бактеріологічного обстеження.

3.2. Забезпечити організаційні заходи щодо закупки туберкуліну для проведення проб з метою раннього виявлення туберкульозу серед дітей віком від 1 до 18 років.

4. Головному державному санітарному лікарю району (Шпак В. М.) посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за проведенням профілактичних, протиепідемічних заходів по ранньому виявленню і лікуванню хворих на туберкульоз.

5. Відділу охорони здоров'я райдержадміністрації (Казмірук П.П.) інформувати районну державну адміністрацію про проведену роботу до 20 грудня 2011 року.

6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Луців Л.З.   

 

 

     Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                       Є.В. ЩЕРБАТИЙ

 

 

.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема